Czyste powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem
Z pomocy punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze” mieszkańcy Rybnika w 2020 roku skorzystali już 4,5 tys. razy.
Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.
Dziękujemy za Twoje wsparcie.
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?
Punkt „Czyste Powietrze” prowadzi Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu. Jego działalność została dofinansowana ze środków Miasta Rybnika. Jak informuje miasto, w 2020 roku z porad w puncie skorzystano 4428 razy – w tym 2610 razy telefonicznie, 1554 podczas bezpośrednich wizyt w punkcie, 223 mailowo, 16 poprzez profil Facebook i 25 za pośrednictwem Skype.
Punkt konsultacyjny działa w budynku „C” rybnickiego Kampusu, przy ul. Rudzkiej 13 (pok. 3.2). Na wizytę należy jednak umówić się wcześniej telefonicznie lub SMS: tel.: 517 664 090
Jak podsumowuje Prezydent Rybnika Piotr Kuczera:
Bardzo zależało mi na tym, żeby rybniczanie mieli możliwość pozyskania informacji o programie jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, dlatego z pieniędzy samorządu pokrywamy koszty działania tego punktu. Jestem przekonany, że dzięki szerokiej kampanii informacyjnej, którą jako miasto prowadzimy zaczynamy mieć wreszcie efekty. Rybnik w ubiegłym roku okazał się absolutnym liderem jeżeli chodzi o pozyskiwanie dotacji z programu Czyste Powietrze na terenie Śląska. Mieszkańcy złożyli w sumie 1228 wniosków – miasto na drugim miejscu ma złożonych 451 podań, a to pokazuje jak duża jest różnica. Bardzo się cieszę i kibicuję mieszańcom w walce o czyste powietrze
Dzięki poradom w punkcie, w 2020 roku złożono 423 wnioski na łączną kwotę 4 961 383,1 zł. Dodatkowo z pomocy wypełniania dokumentów, potrzebnych do rozliczenia dotacji skorzystało 70 osób.
Mieszkańcy najczęściej wybierają następujące źródła ciepła:
- 49,6% – kocioł gazowy,
- 31,0 % – kocioł węglowy,
- 9,9% – kocioł na pelet,
- 8,0% – pompy ciepła,
- 1,2% – elektryczne ogrzewanie,
- 0,2 – zgazowujące drewno.
Najwięcej wniosków złożono z dzielnic: Północ, Boguszowice Stare i Kamień, najmniej z Zamysłowa.
Zdjęcie: Czyste Powietrze Rybnik- Punkt Konsultacyjny
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?