Rydzyk

Tarcza antykryzysowa? Oczywiście, jest! Dla o. Rydzyka…

Podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z tarczy antykryzysowej ponad 900 tysięcy złotych! Środki pochodziły z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, którego dysponentem jest Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Podczas, gdy cała Polska gospodarka upada z powodu obostrzeń, związanych z koronawirusem, a restauratorzy, którzy nie dostali nawet złotówki walczą o przetrwanie, na konto imperium Tadeusza Rydzyka trafił prawie milion w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej.

Jak informuje portal money, w 2020 r. powiązana z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis (nadawca m.in. Telewizji Trwam) oraz spółki Nasza Przyszłość i Bonum uzyskały łącznie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Poinformował o tym senator Krzysztof Brejza na Twitterze:

Senator Breza zapytał ministerstwo o dotacje dla spółek powiązanych z redemptorystą z Torunia. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że w maju Fundacja Lux Veritatis uzyskała z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 335,7 tys. zł, natomiast w lipcu spółka Nasza Przyszłość otrzymała 27,7 tys. zł, a Bonum – 539,8 tys. zł.

To jeszcze nie wszystko! Portal OKO.press podał we wrześniu, że Lux Veritatis do 2023 roku dostanie, w ramach rozpisanego w styczniu konkursu, miliony złotych na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości.

Spółki znanego ojca na każdym kroku mogą liczyć na szlachetną pomoc od rządu. W 2017 roku Lux Veritatis dostała łącznie 641 200 zł na dwa projekty.

Jak myślicie, co na to Polscy Przedsiębiorcy?

Źródło: TVN24, money, OKO.press Zdjęcie: Wikipedia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

w dostawie wody Previous post Uwaga Dębieńsko! Jutro przerwa w dostawie wody
Czyste powietrze Next post Czyste powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds