Rydzyk

Tarcza antykryzysowa? Oczywiście, jest! Dla o. Rydzyka…

Podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z tarczy antykryzysowej ponad 900 tysięcy złotych! Środki pochodziły z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, którego dysponentem jest Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Podczas, gdy cała Polska gospodarka upada z powodu obostrzeń, związanych z koronawirusem, a restauratorzy, którzy nie dostali nawet złotówki walczą o przetrwanie, na konto imperium Tadeusza Rydzyka trafił prawie milion w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej.

Jak informuje portal money, w 2020 r. powiązana z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis (nadawca m.in. Telewizji Trwam) oraz spółki Nasza Przyszłość i Bonum uzyskały łącznie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Poinformował o tym senator Krzysztof Brejza na Twitterze:

Senator Breza zapytał ministerstwo o dotacje dla spółek powiązanych z redemptorystą z Torunia. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że w maju Fundacja Lux Veritatis uzyskała z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 335,7 tys. zł, natomiast w lipcu spółka Nasza Przyszłość otrzymała 27,7 tys. zł, a Bonum – 539,8 tys. zł.

To jeszcze nie wszystko! Portal OKO.press podał we wrześniu, że Lux Veritatis do 2023 roku dostanie, w ramach rozpisanego w styczniu konkursu, miliony złotych na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości.

Spółki znanego ojca na każdym kroku mogą liczyć na szlachetną pomoc od rządu. W 2017 roku Lux Veritatis dostała łącznie 641 200 zł na dwa projekty.

Jak myślicie, co na to Polscy Przedsiębiorcy?

Źródło: TVN24, money, OKO.press Zdjęcie: Wikipedia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

w dostawie wody Previous post Uwaga Dębieńsko! Jutro przerwa w dostawie wody
Czyste powietrze Next post Czyste powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem