Tarcza antykryzysowa? Oczywiście, jest! Dla o. Rydzyka…

Tarcza antykryzysowa? Oczywiście, jest! Dla o. Rydzyka…

Podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z tarczy antykryzysowej ponad 900 tysięcy złotych! Środki pochodziły z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, którego dysponentem jest Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Podczas, gdy cała Polska gospodarka upada z powodu obostrzeń, związanych z koronawirusem, a restauratorzy, którzy nie dostali nawet złotówki walczą o przetrwanie, na konto imperium Tadeusza Rydzyka trafił prawie milion w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej.

Jak informuje portal money, w 2020 r. powiązana z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis (nadawca m.in. Telewizji Trwam) oraz spółki Nasza Przyszłość i Bonum uzyskały łącznie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Poinformował o tym senator Krzysztof Brejza na Twitterze:

Senator Breza zapytał ministerstwo o dotacje dla spółek powiązanych z redemptorystą z Torunia. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że w maju Fundacja Lux Veritatis uzyskała z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 335,7 tys. zł, natomiast w lipcu spółka Nasza Przyszłość otrzymała 27,7 tys. zł, a Bonum – 539,8 tys. zł.

To jeszcze nie wszystko! Portal OKO.press podał we wrześniu, że Lux Veritatis do 2023 roku dostanie, w ramach rozpisanego w styczniu konkursu, miliony złotych na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości.

Spółki znanego ojca na każdym kroku mogą liczyć na szlachetną pomoc od rządu. W 2017 roku Lux Veritatis dostała łącznie 641 200 zł na dwa projekty.

Jak myślicie, co na to Polscy Przedsiębiorcy?

Źródło: TVN24, money, OKO.press Zdjęcie: Wikipedia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.