COP kontaktuje potrzebujących seniorów z wolontariuszami

COP kontaktuje potrzebujących seniorów z wolontariuszami

Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce – Leszczynach kontaktuje seniorów, którym nie ma kto zrobić zakupów z chętnymi wolontariuszami.

Chcesz zostać wolontariuszem?

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii i ograniczeń w poruszaniu się, COP w Czerwionce – Leszczynach poszukuje wolontariuszy. Osoby starsze są szczególnie narażone w okresie pandemii. W związku z tym poszukiwane są osoby do robienia zakupów seniorom w tym trudnym czasie. Poszukiwane są osoby pełnoletnie. Otrzymają zaświadczenie o odbyciu wolontariatu.

Pracownicy Centrum Organizacji Pozarządowych kontaktują chętnego wolontariusza z osobą potrzebującą. Jak pisze na oficjalnym FB COPu:

W obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie zapewnić żadnych benefitów poza najważniejszym…. poczuciem spełnienia dobrego uczynku względem seniorów

Zgłoszenia można wysyłać poprzez ofertę na FB, Można także skorzystać z portalu Korpus Solidarności.

Jesteś potrzebującym seniorem?

To nie wstyd prosić o pomoc! Jeżeli w czasie pandemii nie ma kto Państwu zrobić zakupów lub w najbliższym otoczeniu znajduje się taka osoba, wystarczy zgłosić się do Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce. Można to zrobić na dwa sposoby:

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl