Charytatywnie przejdzie 1100km dla chorej Hani

Charytatywnie przejdzie 1100km dla chorej Hani

Mieszkaniec Stanowic (gmina Czerwionka-Leszczyny) chce przejść charytatywnie 1100km dla chorej Hani Bednarczyk. Pan Andrzej Toman wyruszył dziś rano z Świeradowa Zdrój, a zakończy zmagania w Wołosatym.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszystko zaczyna się od pasji

Hania jest znana sympatykom lokalnego Stowarzyszenia Luxtorpeda. Jest ono znane głównie z wydarzeń sportowych, jako doskonały organizator biegów. Luxtorpeda od lat jednak wspiera potrzebujących w różnej sytuacji. Wystarczy przypomnieć ich szybką reakcję podczas pożarów familoków. Od lat jednak Stowarzyszenie pomaga Hani Bednarczyk. Wszystko zaczęło się podczas jednej z imprez organizowanych w gminie Gaszowice. To tam podczas rajdu na orientację drogi Luxtorpedy i Hani zeszły się po raz pierwszy, kiedy odbyła się pierwsza zbiórka. Przyjaźń z rodzicami i Hanią trwa do dziś. Jej kolejnym przejawem jest samotna podróż jednego z członków Luxtorpedy- Andrzeja Tomana.

Miłość do gór Pana Andrzeja objawiła się podczas treningów biegowych. Ukończył on chociażby 100km ultramaraton w Krynicy Zdrój. W ubiegłym roku przeszedł on samotnie główny szlak beskidzki. Dziś podjął się spełnienia marzenia. Dwa szklaki o łącznej długości 1100km, a w tle charytatywna zbiórka dla Hani.

Pan Andrzej dziś na starcie wyprawy. fot. profil prywatny Andrzej Toman

Wywiad o wyprawie pojawił się wczoraj na TVP3 Katowice.

Gdy w ubiegłym roku po 17 dniach zmagań pokonałem Główny Szlak Beskidzki, postanowiłem, że rok 2022 będzie poświęcony Głównemu Szlakowi Sudeckiemu. Plany co nieco się zmieniły i w poświąteczny wtorek, czyli 19 kwietnia ruszam ze Świeradowa Zdroju czerwonym szlakiem do Prudnika. To tzw. Główny Szlak Sudecki. Tyle tylko, że potem „przespaceruję” się z Prudnika do Ustronia, aby wkroczyć znowu na czerwony szlak, czyli Główny Szlak Beskidzki, który mam zamiar pokonać ponownie tym razem z zachodu na wschód, by zakończyć tę wyprawę w Wołosatym. Według map to jakieś +/- 1100km.

mówi bohater wyprawy

Wrodzona choroba Angelmana

Hania to niezwykła dziewczynka.
Choć jest bardzo radosną dziewczynką i z uśmiechem „idzie” przez świat choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną Zespół Angelmana oraz padaczkę, zez rozbieżny. Zespół Angelmana to choroba neurogenetyczna wpływająca na rozwój intelektualny oraz fizyczny. W czerwcu Hania skończy 5 lat i nadal nie potrafi chodzić i mówić. Wymaga ciągłej opieki. Jest małą dziewczynką żyjącą w swoim szczęśliwym świecie. Każdego dnia walczy o swoją samodzielność. Każdy dzień to rehabilitacje. Kilka razy w roku jeździ na turnusy rehabilitacyjne. Żyje wraz z rodzicami na przysłowiowych walizkach.

Hania Bednarczyk

Hania nie marudzi, nie narzeka… cieszy się życiem…
Dzielnie znosi terapię z integracji sensorycznej, fizjoterapię, terapie logopedyczną, pedagogiczną, czaszkowo-krzyżową.

mówią rodzice Hani

Niestety rehabilitacja jest bardzo kosztowna i mimo, że rodzice Hani pracują to nie są w stanie zapewnić swojej córeczce wystarczającej ilości rehabilitacji.

Dzięki pomocy ludzi o dobrym sercu mogą swojej córeczce zapewnić wiele terapii oraz turnusy rehabilitacyjne.

Wesprzyj zbiórkę

Właśnie ruszyła zbiórka pieniężna. Celem zbiórki jest 10 000zł. Jak można pomóc? Wystarczy wejść na stronę Pomagam.pl i wpłacić dowolną kwotę. Poczynania pana Andrzeja będzie można śledzić na profilu Stowarzyszenia Luxtorpeda oraz Hania i jej przyjaciel Angelman. Oczywiście u nas również nie zabraknie relacji z tego wydarzenia. Objęliśmy patronatem całą wyprawę.

Trzymamy kciuki!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Michał Toman

Z wykształcenia chemik, z zamiłowania społecznik. W organizacjach pozarządowych działa od 2012 roku. Współzałożyciel Stowarzyszenia Luxtorpeda, Stowarzyszenia Redukowania Bierności, Stowarzyszenia Aktywni Społecznie. W 2018 roku wybrany na funkcję radnego w Czerwionce-Leszczyny.