biblioteki otwarte

Biblioteki w Czerwionce-Leszczynach ponownie otwarte!

Jak informuje Biblioteka Publiczna na swoim fanpage – Biblioteka Centralna i wszystkie Filie Biblioteczne w Czerwionce-Leszczynach, od dziś (25.05.2020 r.) zostają ponownie otwarte dla Czytelników.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Środki ostrożności

Biblioteki zostają ponownie otwarte, jednak będą pewne ograniczenia. W trosce o bezpieczeństwo Czytelników, w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Biblioteki Narodowej, Biblioteka wprowadziła nowe zasady funkcjonowania, które będą obowiązywać w czasie trwającej epidemii koronawirusa:

biblioteka otwarta
FB Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach
  • Wprowadzone zostają ograniczenia w liczbie czytelników przebywających jednocześnie na terenie Biblioteki Centralnej – dwóch czytelników, na terenie Filii bibliotecznej – jeden czytelnik.
  • Czytelnicy zobowiązani są przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii, w szczególności zachować bezpieczną odległość – 2 m, nosić osłonę nosa i ust.
  • Zaleca się używać środków dezynfekujących ręce dostępnych w Bibliotece.
  • Na czas epidemii zawieszony został wolny dostęp do książek na regałach. Wybrane tytuły będzie mógł podać jedynie bibliotekarz.
  • Biblioteka rekomenduje wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z Biblioteką w celu złożenia zamówienia materiałów bibliotecznych, w szczególności książek.
  • Wszystkie materiały biblioteczne powracające od czytelników poddane zostaną kwarantannie trwającej 14 dni. Dopiero po upływie tego czasu będą one ponownie dostępne do wypożyczenia.
  • Zawieszeniu ulegają również niektóre dodatkowe usługi udostępniane przez Bibliotekę, w tym korzystanie z internetu, wydruki komputerowe, usługi kserograficzne.
  • W okresie epidemii Biblioteka nie przyjmuje darów od czytelników.

Zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki Centralnej i niektórych Filii Bibliotecznych:
Biblioteka Centralna 8:00-16:00
Filia nr 1 w Leszczynach 8:00-16:00
Filia nr 4 w Bełku 8:00-16:00
Filia nr 6 w Przegędzy 12:00-16:00
Pozostałe Filie bez zmian.

*zdjęcia pochodzą z FB Biblioteki w Czerwionce-Leszczynach

Zobacz także: Biblioteka w Rybniku czynna pod pewnymi warunkami

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Gminny Program Niskoemisyjny Previous post Kolejny krok do poprawy jakości powietrza
placówki oświatowe Next post Placówki oświatowe w Rybniku nadal zamknięte

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds