Babska sprawa - Ajurweda

Babska sprawa – Ajurweda

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Babska sprawa”, podczas którego uczestnicy poznają założenia najstarszego systemu medycznego na świecie, jakim jest Ajurweda.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Warsztaty kierowane są do wszystkich osób, które chcą świadomie zadbać o swoje zdrowie i równowagę w ciele i umyśle oraz pozbyć się nawracających chorób i dolegliwości.
Podstawową koncepcją ajurwedyjską jest teoria 5 żywiołów, z których jest stworzone wszystko, co ożywione na świecie. Dotyczy to także człowieka. W każdym z nas jest element każdego żywiołu, a proporcje w jakich występują, określają naszą pierwotną naturę. Im dalej od niej odchodzimy, tym bardziej nasz organizm się buntuje i popada w różne dolegliwości. Ajurweda zajmuje się powrotem do utraconej równowagi.

Warsztat będzie składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

W pierwszej części przybliżymy uczestnikom podstawowe założenia ajurwedyjskie i omówimy ich przełożenie na praktykę, natomiast podczas drugiej części spotkania, będziemy określać nasze dosze (prakriti) oraz układać spersonalizowane listy zaleceń, by móc cieszyć się zdrowiem i poczuciem wewnętrznej równowagi.

tłumaczą organizatorzy


Wydarzenie odbędzie się 27 maja o godz.15.00 w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy, ul Strażacka 2.
Koszt: 50 zł.
Zapisy pod numerem: 506141501.
Przedpłata na konto GCK nr 78105013441000009030089438.

Prowadząca: Asia Dwornik- certyfikowana konsultantka ajurwedyjska, dyplomowana nauczycielka
jogi metodą B.K.S. Iyengara, właścicielka Centrum Jogi Shangri-la.

Informacja: GCK w Nędzy.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

pożar samochodu w Dębieńsku Previous post Pożar Renault Kangoo w Dębieńsku
Zdrowa i piękna JA Next post Zdrowa i piękna JA

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds