Asfaltowanie Mikołowskiej

Asfaltowanie Mikołowskiej

W najbliższym czasie rozpocznie się asfaltowanie obszernych odcinków ul. Mikołowskiej, na całej jej długości. Prace powinny rozpocząć się w czerwcu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Rybnik podpisał umowę z wybraną w przetargu firmą „Auto-Trans Asfalty” sp. z o.o. z Gierałtowic, która za niecałe 900 tys. zł wyremontuje odcinkowo nawierzchnię ul. Mikołowskiej. W skład tej umowy wchodzi także wyasfaltowanie chodnika na części ul. Łukowej w dzielnicy Ochojec. Od zakończenia tych prac uzależniony jest termin rozpoczęcia remontu ul. Mikołowskiej. Jak informuje miasto Rybnik:

Planowany remont nawierzchni asfaltowej ul. Mikołowskiej, będącej ważną trasą dojazdową z Rybnika do autostrady A1, spowoduje z pewnością utrudnienia dla kierowców, ruch nie będzie jednak całkowicie zamknięty

Jak twierdzi miasto – asfaltowanie to doraźne rozwiązanie. Ulica Mikołowska, czyli fragment drogi wojewódzkiej nr 925, od dobrych kilku lat czeka na gruntowną przebudowę. Rybnik jest przygotowany technicznie – gotowy jest projekt modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę. Jednak największym problemem, jest jak zawsze brak środków na wykonanie inwestycji.

Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł. Ta kwota wynika głównie z tego, iż projekt modernizacji drogi przewiduje nie tylko rozbudowę samej drogi, ale również kompleksową rozbudowę skrzyżowania ulic Mikołowska –Wielopolska- Stawowa, most nad rzeką Rudą oraz wiadukt nad dawną linią kolejową „Kotlarnia”.

Informacja i zdjęcie: UM Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.