Aktywny senior w domu

„Aktywny senior w domu” zachęca seniorów by ćwiczyli

Samoizolacja seniorów to nie wszystko. Brak ruchu może przyczynić się do wielu powikłań. Co może zrobić senior w czasie epidemii, który przebywa w domu. Pomaga w tym Krajowa Izba Fizjoterapeutów w kampanii „Aktywny senior w domu”

Sytuacja w kraju jak wiemy jest wciąż, delikatnie mówiąc, nieciekawa. Sytuacja epidemiologiczna wciąż się pogarsza. Szczególne zagrożenie występuje dla naszych seniorów. Wszyscy apelują do seniorów by pozostali w domach. Nie zapominajmy jednak, że ruch jest dla nas wszystkich ważny. Dla osób starszych szczególnie.

Już kilkudniowa absencja ruchowa może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu. Rezygnacja z aktywności może przyczynić się do pojawienia powikłań, w tym wtórnie spowodować osłabienie wszystkich układów i podatność na inne schorzenia, także po okresie pandemii.

informuje Krajowa Izba Fizjoterapeutów

Właśnie w trosce o naszych seniorów Krajowa Izba Fizjoterapeutów w w ramach programu „Aktywny senior w domu”, realizowanego wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, przygotowała dla zestaw bezpiecznych ćwiczeń, który ułatwi funkcjonowanie w trudnych chwilach. Ćwiczenia zostały przygotowane przez fizjoterapeutów – ekspertów KIF, na co dzień pracujących z pacjentami geriatrycznymi, neurologicznymi czy kardiologicznymi.

Codzienny regularny ruch pozwala zachować większą sprawność oraz przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu immunologicznego. Ponadto ćwiczenia fizyczne zmniejszają ryzyko wystąpienia wielu chorób przewlekłych, wpływają na zmniejszenie ryzyka wystąpienia upadków oraz poprawiają funkcjonowanie poznawcze.

dodaje KIF

Więcej filmów z ćwiczeniami możecie znaleźć tutaj.

placówki oświatowe Previous post Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
wybpry Next post Apel mieszkańców