2,5 promila alkoholu we krwi motocyklisty

2,5 promila alkoholu we krwi motocyklisty

Policjanci z Rybnika wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 1 kwietnia w Szczerbicach. Kierujący motocyklem doprowadził do wypadku. Jak się okazało, miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu rybnickiego nie posiadał jednak uprawnień do kierowania. Co więcej, jego motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia, około godziny 18.30 w Szczerbicach na ulicy Rybnickiej. Policjanci z rybnickiej drogówki ustalili, że kierujący motocyklem jadąc w kierunku Gaszowic, na prostym odcinku drogi uderzył w kierującego seatem. Kierowca samochodu osobowego wykonywał manewr skrętu w lewo. Okazało się, że 35-letni kierowca jednośladu był pijany. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto, mieszkaniec powiatu rybnickiego nie posiadał uprawnień do kierowania. Jego motocykl natomiast nie był dopuszczony do ruchu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet dwuletni pobyt w więzieniu. Policjanci, jak zwykle, apelują o rozwagę i odpowiedzialność:

Tym razem kierujący miał wiele szczęścia, że wyszedł ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Pamiętajmy o bezpiecznym odstępie od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Senior wjechał na cmentarz, uszkodził 22 nagrobki!

Narodowość śląska czy polska?

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.