2,5 promila alkoholu we krwi motocyklisty

2,5 promila alkoholu we krwi motocyklisty

Policjanci z Rybnika wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 1 kwietnia w Szczerbicach. Kierujący motocyklem doprowadził do wypadku. Jak się okazało, miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu rybnickiego nie posiadał jednak uprawnień do kierowania. Co więcej, jego motocykl nie był dopuszczony do ruchu.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Do zdarzenia doszło 1 kwietnia, około godziny 18.30 w Szczerbicach na ulicy Rybnickiej. Policjanci z rybnickiej drogówki ustalili, że kierujący motocyklem jadąc w kierunku Gaszowic, na prostym odcinku drogi uderzył w kierującego seatem. Kierowca samochodu osobowego wykonywał manewr skrętu w lewo. Okazało się, że 35-letni kierowca jednośladu był pijany. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Ponadto, mieszkaniec powiatu rybnickiego nie posiadał uprawnień do kierowania. Jego motocykl natomiast nie był dopuszczony do ruchu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet dwuletni pobyt w więzieniu. Policjanci, jak zwykle, apelują o rozwagę i odpowiedzialność:

Tym razem kierujący miał wiele szczęścia, że wyszedł ze zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Pamiętajmy o bezpiecznym odstępie od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Senior wjechał na cmentarz, uszkodził 22 nagrobki!

Narodowość śląska czy polska?

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.