hospicjum

10 mln zł rządowej dotacji na budowę hospicjum

Rybnik otrzymał 10 mln zł rządowej dotacji na budowę hospicjum stacjonarnego. To niewielka część kwoty, o jaką wnioskowało miasto.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Rybnik wnioskował w sumie o 288 mln zł dotacji na realizację 13 różnych inwestycji, wśród których była budowa hospicjum. Jak mówi mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Choć otrzymane 10 mln zł cieszy, jest tylko kroplą w morzu inwestycyjnych potrzeb Rybnika. Ta lista rybnickich inwestycji jest potwierdzeniem, że potrzeby samorządów są ogromne, a środków zawsze za mało… Wnioskowaliśmy o kwotę 288 mln zł na rozwojowe inwestycje dla naszego miasta, dostaliśmy 10 mln zł. Pieniądze z dotacji na budowę hospicjum są dla nas ważne, ale warto zwrócić uwagę, że „resztę” do tej inwestycji – jak zawsze – dołoży samorząd. Cały, szacunkowy koszt budowy to blisko 22 mln zł

Hospicjum powstanie na terenie przy ul. Barbórki w dzielnicy Niedobczyce. Miasto poniosło już duże koszty. Jak informuje urząd:

178 zł to łączny koszt organizacji i nagród w konkursie na projekt budynku i 1,1 mln zł – koszt dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz nadzoru autorskiego. Szacunkowa wartość działki, którą miasto przeznaczy pod inwestycję to 2,5 mln zł.

Wysokie koszty

Szacowany koszt budowy obiektu to 21,8 mln zł. Realizację robót budowlanych planuje się na październik 2021 – maj 2023 r. Uchwała intencyjna w sprawie budowy hospicjum została podjęta podczas sesji rady miasta w lutym 2018 r.

Inicjatorem budowy hospicjum była rybnicka Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie, która docelowo poprowadzi wybudowany i przekazany przez miasto budynek.

Wśród inwestycji, na dofinansowanie których miasto liczyło, była również: budowa kanalizacji sanitarnej przy ul. Jankowickiej oraz przy lotnisku, przebudowa ulic Rudzkiej i Sportowej, budowa kolejnego odcinka Drogi Regionalnej, modernizacja zabytkowego budynku „Juliusz”, budowa budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Hallera, przebudowa budynku na potrzeby MDK, przebudowa budynku przy ul. Przemysłowej, a także termomodernizacja budynków oświatowych – SP 15, 16 i 24 oraz przedszkoli 2, 20, 18 i 32.

Źródło i zdjęcie: UM Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Walka z COVID-19 zamiast walki ze smogiem?

budżet 2021 wyniki głosowania Previous post Sesja RM: Uchwalono budżet gminy Czerwionka-Leszczyny i odebrano prawo do dyskusji
śmieci Next post Będą podwyżki za śmieci. Kiedy? Co na to radni?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds