Żorski Dzień Rodziny za nami

Żorski Dzień Rodziny za nami – fotorelacja

17 lipca na terenie Parku Cegielnia odbyła się IX edycja festynu „Żorski Dzień Rodziny”. Zgodnie z nazwą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przygotował liczne atrakcje, aby każdy z rodziny mógł znaleźć coś dla siebie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Dzieci mogły rywalizować w konkurencjach rekreacyjno-sportowych oraz konkurencjach rowerowych z licznymi nagrodami. Do dyspozycji uczestników przygotowano stanowiska rekreacyjne, sprzęt rekreacyjno-sportowy oraz udostępniono grę w cymbergaja, „piłkarzyki” oraz refleksomierz. Pod hasłem „Rozpakuj Tajemniczy Kuferek” odbyły się animacje dla najmłodszych, zorganizowano ścieżki sensoryczne, tory przeszkód, kącik konstruktora, basen z piłeczkami, gry i zabawy z chustą oraz bańki mydlane. Stanowisko HOME OF TEDDY zaproponowało maluchom animacje w języku angielskim, malowanie buziek, malowanie balonów oraz bańki.

Liczne atrakcje

Wśród milusińskich największą popularnością cieszyły się „dmuchańce”. Dorośli mogli wziąć udział w warsztatach gry w bule prowadzonych na bulodromach przez instruktorów Żorskiej Ligi Petanque. Uczestnicy poznawali podstawy gry w bule, techniki rzutu, obowiązujące przepisy oraz odbyli wspólny trening z zawodnikami ŻLP. Wszyscy chętni mogli wziąć udział i zatańczyć ZUMBĘ z Joanną Dziedzic z Szkoły Tańca i Animacji – Tańczymy. Główną atrakcję festynu stanowiły podniebne ewolucje na rowerze grupy DIRT JUMPING reprezentowanej przez najlepszych polskich zawodników: Pawła Stachaka, Tomasza Krzemińskiego, Filipa Soczyńskiego, Adama Glosowic – zawodników, którzy od wielu lat stanowią o sile polskiego Dirt Jumpingu i Sound of Gravity. Wszyscy obecni na pokazach zawodnicy to uczestnicy m.in. zawodów z cyklu Pucharu Świata.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się Uliczne Spektakle Teatralne BICYKL SHOW – spektakle, które przybliżyły widzom historię powstania i ewolucji rowerów, konstruktorów i wynalazców rowerów oraz tradycję parzenia kawy na Wyspach Brytyjskich. Wszystkie spektakle odbywały się z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów! Aktorzy ubrani byli w stroje z minionych epok, a rowery i eksponaty odwzorowane w stosunku 1:1 do swoich historycznych pierwowzorów.

Odważni mogli zmierzyć się podczas prób jazdy na zabytkowych rowerach. W ramach akcji edukacyjnej dla kierowców i nie tylko, Komenda Miejska Policji w Żorach umożliwiła mieszkańcom skorzystanie z „symulatora zachowania auta” w trakcie symulowanego wypadku. Dla wyciszenia emocji wszyscy mieszkańcy mogli uczestniczyć w zajęciach Jogi prowadzonych przez Małgorzatę Kubica.

Ponadto dodatkowe atrakcje stanowiła Strefa SPA, a w niej:
  • Stanowisko: Centrum Wellness: analiza składu masy ciała, metamorfoza nowa edycja, rowerowy shake.
  • Stanowisko: Centrum pielęgnacji Novgage: kosmetyki marki premium, komputerowe badanie skóry, masaż kapsułką, zdrapki z nagrodami.
  • Stanowisko: Gabinet Podologiczny Weronika Sewera: mini porady, zaproszenie na zabiegi.
  • Stanowisko: OpiekaNova: informacje na czym polega teleopieka, mini porady, badania EKG, psycholog.
  • Punkt gastronomiczny z strefą Smakosza.
Fotorelacja

Zdjęcia i materiał: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki Previous post Rusza już rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki
Lato w Nędzy Next post Akcja Lato w Nędzy zakończona

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds