Koronawirus cząsteczka

Zmarła druga osoba zrażona kornawirusem

Tuż po 21:00 Ministerstwo Zdrowia podało, że zmarła druga osoba zarażona koronawirusem.

We Wrocławskim szpitalu zmarł 73-letni mężczyzna. Jak podało ministerstwo miał choroby towarzyszące. Pacjent trafił do szpitala w piątek i od początku jego stan był ciężki. Hospitalizowana jest również kobieta z rodziny pacjenta jej stan jednak jest stabilny.

Kolejni zarażeni

W piątek liczba zarażony wzrosła o kolejne 17 osób. Łącznie w kraju zarażonych jest 68 osób. Najwięcej, po 11 osób, zarażonych jest w województwach Śląskim i Mazowieckim. W naszym regionie 5 pacjentów przebywa w szpitalu w Raciborzu, który zgodnie z decyzją władz jest wyznaczony jako szpital zakaźny i trwa jego ewakuacja.

W piątek przed godziną 17 resort zdrowia przekazał informację o czterech przypadkach. Najnowsze pozytywne wyniki testów laboratoryjnych dotyczyły osób z Warszawy.

Przed godz. 11 w piątek ministerstwo zdrowia potwierdziło trzy przypadki zakażenia koronawirusem. To osoby z województw: śląskiego (Zawiercie), podkarpackiego (Nisko) i wielkopolskiego (Poznań). 

Rano resort informował o 10 przypadkach. Chodziło o dwie osoby z województwa zachodniopomorskiego (Szczecin) i jedną z mazowieckiego (Warszawa), a także dwie z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jedną z woj. lubelskiego (Lublin), jedną osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i trzy ososby z woj. łódzkiego (Łódź).

Stan zagrożenia epidemiologicznego

Również w piątek premier Mateusz Morawiecki po godzinie 19-tej przywrócił tymczasowo granice w naszym kraju. Oznacza to, że odbywać będą się kontrole graniczne. Rodacy wracający z innych krajów z automatu poddawani będą 14-sto dniowej kwarantannie. Natomiast obcokrajowcy nie będą mieli prawa wjazdu.

Premier p[poinformował również o szeregu innych zabezpieczeń. Ograniczony są działania w galeriach handlowych, gastronomia będzie mogła działać tylko na dowóz potraw. Poniżej prezentujemy grafiki pełnych ograniczeń.

fot. główna Photo by CDC on Unsplash

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Masz temat, który cię ciekawi i chcesz o nim napisać? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Pawilon Ornontowice Previous post Zakupy z dowozem w Ornontowicach
Wiktor Pielewin Next post [Recenzja] S.N.U.F.F. – Wiktor Pielewin