złodzieje czekolady

Złodzieje „łasuchy” – zatrzymani

W Jankowicach doszło do niecodziennego zdarzenia! Złodzieje ukradli… 74 tabliczki czekolady! W trakcie dokonywania czynności wyszło na jaw, iż jeden z mężczyzn – mieszkaniec Żor jest poszukiwany przez policję. Trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie wymierzoną karę.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do zdarzenia doszło 5.11. ok godz. 12:00 w Jankowicach. Kierownik Posterunku Policji w Świerklanach wraz z dzielnicowym sprawdzali czy osoby odbywające kwarantannę są w swoich domach, gdy w rejonie ulicy Świerklańskiej zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Mężczyźni na widok policji wyrzucili w pobliskie krzaki karton i uciekli w stronę lasu. Policjanci ruszyli za nimi w pościg, w wyniku którego zatrzymali 20 i 21-latka.

Okazało się, że złapani mieszkańcy Żor to bracia i od razu przyznali się do kradzieży czekolady z marketu. Skradzione smakołyki wróciły do sklepu.

W bazie danych wykazano, że starszy mężczyzna jest poszukiwany na podstawie 5 podstaw poszukiwawczych. Trafił już do zakładu karnego.

Zdjęcie i źródło: Policja Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

elektroniczne nianie Previous post Walkie-talkie i elektroniczne nianie pilnie potrzebne!
antykryzysowe Next post Działania antykryzysowe

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds