marihunana Rydułtowy

Z wynajmowanego domu zrobił plantację konopii!

Policjanci z CBŚP w Opolu, wspierani przez wodzisławskich policjantów, zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 32-letniego plantatora. Zabezpieczono 49 krzaków zakazanej rośliny oraz przedmioty i urządzenia służące do produkcji. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wodzisławskiej komendy zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Opolu o odkryciu na terenie Rydułtów plantacji marihuany. Razem z technikiem kryminalistyki pojechali na ulicę Raciborską. Znajdował się tam dom jednorodzinny.

W pokoju, w którym znajdowała się plantacja był własnoręcznie wykonany namiot. Znajdowały się w nim krzaki konopi i przedmioty, służące do jej uprawy. Po przeszukaniu całego domu policja znalazła jeszcze pieniądze, telefony, młynki, tzw. „skręta” z zawartością suszu i dwa woreczki z marihuaną.

Podczas przeszukania domu obecny był 32-letni plantator, pochodzący z Kędzierzyna Koźla. W Rydułtowach wynajmował tylko dom. Na miejscu stałego zamieszkania zabezpieczono jeszcze marihuanę.

Jak podaje Policja Śląska, wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz opuszczania kraju. Za uprawę i posiadanie dużej ilości środków odurzających grozi mu 8 lat więzienia.

Zdjęcia: śląska policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Adam Gawęda Previous post Adam Gawęda odwołany!
Next post Produkcja Przyłbic dla służb