podatek PIT 1%

Więcej czasu na przekazanie 1%! Nowa tarcza dla NGO

16 kwietnia sejm rozpatrzył poprawki do ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W ustawie znalazły się nowe przepisy istotne dla NGO-sów, których zabrakło w poprzednich wersjach regulacji antykryzysowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Większość z przepisów zacznie obowiązywać już w kwietniu. Całą ustawę można przeczytać w Dzienniku Ustaw.

Najważniejsze informacje dla NGO:

  • Przepis, który spowoduje zmianę terminu na publikację sprawozdań organizacji pożytku publicznego w bazie sprawozdań OPP prowadzonej przez Narodowy Instytut Wolności. Terminy sprawozdawcze OPP będą zgrane z przesuniętymi terminami dotyczącymi sprawozdań finansowych. Ostatecznie o tych terminach zadecyduje rozporządzenie, wydane przez Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego.
  • Przepis wydłużający okres, w którym wybieramy organizację pożytku publicznego w zeznaniu podatkowym (ponieważ wydłuża się sam okres składania zeznań podatkowych). OPP, do której ma trafić nasz 1%, będziemy mogli wskazywać w rozliczeniach do końca maja (a nie, jak to zwykle było, do końca kwietnia).
  • Przepisy o głosowaniu i posiedzeniach on-line. Organizacje pozarządowe (władze organizacji) będą mogły przeprowadzać głosowania on-line (z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej) oraz odbywać posiedzenia on-line.

Źródło: NGO

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

odpady bio Previous post W Czerwionce-Leszczynach również warto zaopatrzyć się w kompostownik!
jechał pod wpływem narkotyków Next post Jechał pod wpływem narkotyków w rejonie Czerwionki-Leszczyn!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds