W Rybniku przybywa nowoczesnej powierzchni biurowej

W Rybniku przybywa nowoczesnej powierzchni biurowej

W bieżącym roku zwiększy się dostępność nowoczesnych powierzchni biurowych w centrum Rybnika. Na potencjalnych najemców czekają nowe oraz wyremontowane obiekty w atrakcyjnych lokalizacjach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Właściciel K1 Business Center, firma Omnitech sp. z o.o., bazując na dużym zainteresowaniu powierzchniami biurowymi w Rybniku – co odzwierciedlało się w 100% komercjalizacji pierwszego biurowca – w roku 2021 podjęła decyzję o zakupie kolejnej nieruchomości i rozbudowie kompleksu. Nieruchomość ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego biurowca, co pozwoliło na połączenie obu budynków szklanym łącznikiem. Nowa inwestycja to nowoczesny biurowiec o powierzchni ponad 1300 m2, rozmieszczonej na 3 poziomach. Inwestor dla najemców przewidział płatny parking podziemny, który uzupełni dostępność miejsc parkingowych zlokalizowanych wokół biurowców. Inwestycja zakończy się na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku.

Budynek biurowy CARBON

W niedalekiej odległości, przy ul. 3 Maja 23 powstaje atrakcyjny budynek biurowy CARBON, który według projektantów czerpie doświadczenie z najlepszych europejskich przykładów budynków mix-use, łączy w sobie wszelkie zalety reprezentacyjnej lokalizacji, nowoczesnej architektury, a także niskich kosztów środowiskowych i utrzymania. Powierzchnie użytkowe każdej z czterech kondygnacji wynoszą po 200 m2. Inwestor zamierza oddać przyszłym najemcom możliwość dostosowania metrażu do własnych potrzeb. Każde z pięter dostępne jest z panoramicznej, przeszklonej windy, zaś na samej górze zaprojektowano przestronny taras z dachem zielonym, z którego roztaczać się będzie widok na okoliczne parki. Zakończenie budowy jest planowane na połowę 2023 roku.

Wyremontowana kamienica

Z kolei na początku roku zakończony został remont kamienicy przy rybnickim rynku
(ul. Rynkowa 1). Na parterze inwestor zachował funkcję usługowo-handlową budynku, natomiast na drugim i trzecim piętrze wyremontował i przygotował ofertę wynajmu 270 m2 powierzchni, która zostanie dostosowana do potrzeb konkretnych najemców.

Aglomeracja rybnicka, zamieszkiwana przez ponad pół miliona mieszkańców, znajduje się w pierwszej dziesiątce największych aglomeracji miejskich w Polsce. Od wielu lat rozwijają się tu firmy, które potrzebują atrakcyjnej i nowoczesnej powierzchni biurowej. Dlatego cieszę się, że w tym roku jej dostępność w Rybniku znacznie się zwiększy i liczę, że inwestorzy szybko znajdą najemców

mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika

Warto dodać, że przy ul. Gen. Józefa Hallera, Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o. w Rybniku realizuje inwestycję, której elementem jest również modernizacja dwóch zabytkowych budynków z cegły. Prowadzona gruntowna przebudowa pozwoli na oddanie do użytku atrakcyjnej powierzchni biurowej na przełomie 2023 i 2024 roku.

Informacja i zdjęcia: UM Rybnik (Fot. M. Koczy).

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Oświetlenie w Czerwionce-Leszczynach Previous post Oświetlenie w Czerwionce-Leszczynach
Konferencja „Liderzy lokalni w czasach kryzysu” już 17 marca! Next post Konferencja „Liderzy lokalni w czasach kryzysu” już 17 marca!