W Jastrzębiu-Zdroju powstał plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

W Jastrzębiu-Zdroju powstał plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

W Jastrzębiu-Zdroju powstał pierwszy, niezwykły plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, powyżej istniejącej tężni solankowej, powstało bezpieczne miejsce integracji ruchowej dla dzieci niepełnosprawnych.

To pierwszy tego typu plac zabaw w naszym mieście. Wykonanie miejsca integracji ruchowej dla dzieci niepełnosprawnych ma na celu ich integrację oraz umożliwienie lepszego rozwoju psycho-fizycznego przy jednoczesnym udziale w życiu społecznym. Na początek zainstalowaliśmy trzy urządzenia

– tłumaczy zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Atrakcje

  • Została zamontowana karuzela integracyjna, z której mogą korzystać jednocześnie dwie osoby poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego lub osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami.
  • Huśtawka najazdowa to rządzenie może stanowić przeszkodę terenową lub huśtawkę wagową.
  • Trzecią atrakcją jest bujany rowerek, który jest urządzeniem kołyszącym się na sprężynie stalowej.

Z Fundacji JSW miasto otrzymało na zakup ww. urządzeń integracyjnych kwotę 47.418,00 zł. Cała inwestycja kosztowała prawie 60 tysięcy zł.

Informacja i zdjęcia: UM Jastrzębie-Zdrój

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wodzisław Śląski dba o najmłodszych. Będą 4 place zabaw!

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.