jarmark

Trwa pełny atrakcji Jarmark Świąteczny na żorskim Rynku!

Żorski Rynek zmienił się w pełny atrakcji, zapachów, smaków i niezwykłej atmosfery Jarmark Świąteczny! To doskonała okazja, by kupić oryginalne prezenty świąteczne i ozdoby, zjeść smakołyki serwowane przez food trucki oraz miło spędzić czas z bliskimi podczas ciekawych występów artystycznych. Gwiazdą żorskiego Jarmarku Świątecznego będzie zespół ENEJ!

Miasto Żory przypomina o jarmarku. Rozpoczął się w czwartek – 16 grudnia i potrawa do niedzieli – 19 grudnia. W tych dniach, w godzinach od 12:00 – 20:00 czynne są piękne domki handlowe, w których można kupić m.in. artykuły dekoracyjne, miody, świece, rękodzieło, biżuterię, czapki i chusty. O to, byśmy nie wrócili z Rynku głodni, dba firma Feel Good Food, która organizuje świąteczny zlot food trucków – można spróbować pysznych dań z różnych zakątków świata, wśród których nie zabrakło świątecznych akcentów.

Mamy nadzieję, że dzięki ciekawemu programowi artystycznemu, a także bogatej ofercie gastronomicznej, w tym rozgrzewających napojów, zimno nie będzie naszym mieszkańcom straszne i zdecydują się z rodzinami i przyjaciółmi spędzić czas na żorskim Rynku

mówi Adrian Lubszczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, odpowiadającego za organizację Jarmarku
Atrakcje

Na piątek, 17 grudnia zaplanowano atrakcje dla całej rodziny. Najpierw o godz. 16:00 będzie można obejrzeć muzyczny spektakl dla najmłodszych pt. „Zima Stwora Głodomora”. Następnie Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprosi gości Jarmarku do wysłuchania „Opowieści Wigilijnej”. Przeczyta ją aktorka Nicoletta Dragon. Wieczór zakończy koncert kolędowy w wykonaniu grupy 4mation, która zaprosi mieszkańców do wspólnego śpiewu.

Bardzo ciekawie będzie na żorskim Rynku w sobotę, 18 grudnia. Najpierw od godziny 15:30 publiczność będzie rozgrzewała swoimi występami utalentowana młodzież i nauczyciele ze Szkoły Muzycznej Stowarzyszenia Artystycznego Żory. Na nich do świetnej zabawy porwie nas gwiazda tegorocznej Jarmarku – zespół ENEJ! Początek koncertu tej popularnej grupy o godz. 17:00.

Wiele atrakcji zaplanowano także na niedzielę, 19 grudnia. Najpierw o godz. 14:30 odbędzie się „Świąteczna rozgrzewka”, którą poprowadzi muzyczno-taneczny duet Marzeny Szymańskiej i DJ Dawida Nowaka – gwarantujmy, że będzie wesoło, tanecznie i gorąco! Następnie od godz. 16:00 będzie można posłuchać młodych, utalentowanych solistów pod kierunkiem Dagmary Świtacz i Elżbiety Żydek. Po nich wystąpią Żorskie Diamenty – czyli kolejni młodzi zdolni artyści z naszego miasta. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast grupa AF MUSIC, która o godz. 18:00 zaprosi publiczność do wspólnego kolędowania.

Jarmark zakończy przyjazd na Rynek świątecznie udekorowanych samochodów, przygotowany przez stowarzyszenie Race for Victory. Warto podkreślić, że wszystkie atrakcje są bezpłatne.
Sponsorem głównym Jarmarku Świątecznego jest firma Nifco Korea Poland.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Czekoladowo w Nędzy Previous post Czekoladowo w Nędzy! Fotorelacja
9. Bieg po Moczkę i Makówki Next post 9. Bieg po Moczkę i Makówki. Był czołg i eskorta policji