śmiertelny wypadek

Śmiertelny wypadek w Żorach

Na skrzyżowaniu ulicy Wodzisławskiej i Armii Krajowej doszło dziś do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Jak wstępnie ustaliła policja. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z przeciwka samochód.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Policja przyjęła zgłoszenie o wypadku o godz. 5:30. Do zdarzenia doszło pod wiaduktem przechodzącym pod ulicą Wodzisławską. Jak informuje policja:

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący motocyklem ducati 57-letni żorzanin, jadąc Aleją Zjednoczonej Europy w kierunku ulicy Rybnickiej, rozpoczął wyprzedzanie 3 pojazdów, po czym utracił panowanie nad motocyklem i uderzył w jadący z przeciwka samochód osobowy marki KIA kierowany przez 46-letniego mieszkańca Żor.

Mimo reanimacji motocyklista zmarł na miejscu.

KMP Żory

Policja przypomina:

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, iż wyprzedzanie to manewr, do którego należy się przygotować. A w myśl art. 24 PRD Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
2) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;
3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.
Pamiętajmy również, iż kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla, hulajnogi elektrycznej, urządzenia transportu osobistego, osoby poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.

Informacja i zdjęcia: KMP w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

IV Leszczyniada za nami Previous post IV Leszczyniada przechodzi do historii
Na Maksa Dzień Chłopca Next post Na Maksa Dzień Chłopca