siatkarskie zmagania samorządowców

Siatkarskie zmagania samorządowców Subregionu Zachodniego

W sobotę – 13 listopada w gościnnych progach Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 10 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Rybniku, rozegrano Turniej Siatkówki Samorządowców Subregionu Zachodniego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Turniej wygrała drużyna reprezentująca Powiat Raciborski, która to po zaciętej walce pokonała w finale drużynę reprezentującą Miasto Racibórz. Miejsca 3 i 4 zajęły drużyny z Miasta Żory i z Miasta Wodzisław Śląski, miejsce 5 zajęła drużyna z Miasta Rybnik, a miejsca 6 i 7 drużyny z Powiatu Rybnickiego i Powiatu Wodzisławskiego. Najlepszym siatkarzem – samorządowcem wybrano Grzegorza Kawalca z Raciborza.

Amatorski turniej siatkówki został zainicjowany przez Marcina Stempniaka, radnego Czerwionki-Leszczyn, natomiast do współpracy i organizacji włączyli się pracownicy samorządu rybnickiego oraz biura związku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Siatkarskie zmagania

Drużyna powiatu rybnickiego składała się z radnego powiatowego, radnego gminy Gaszowice, dwóch pracowników starostwa powiatowego w Rybniku oraz czterech przedstawicieli Czerwionki-Leszczyn, w tym radni Michał Toman i Marcin Stempniak oraz Dyrektor i pracownik Zarządu Dróg i Służb Komunalnych tj. Piotr Łuc i Krzysztof Kopka.

W siatkarskich zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące samorządowców z siedmiu powiatów i miast, tj. Miasta Rybnik, Miasta Racibórz, Miasta Wodzisław Śląski, Miasta Żory oraz powiatów raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. Kilkudziesięciu reprezentantów miast i powiatów, w tym wiceprezydenci, radni, pracownicy urzędów i jednostek miejskich/powiatowych w godzinach od 9.00 do 15.00 rywalizowali w duchu fair play o zwycięstwo w turnieju i puchary ufundowane przez Subregion Zachodni oraz pamiątkowe nagrody przekazane przez Miasto Rybnik dla finalistów turnieju.

Puchary i upominki wraz z pomysłodawcą przedsięwzięcia Marcinem Stempniakiem w imieniu współorganizatorów wręczała również wielokrotna mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i Europy oraz olimpijka w siatkówce plażowej, mieszkanka Raciborza – Monika Brzostek.

Organizatorzy dziękując wszystkim uczestnikom oraz gratulując zwycięskim drużynom zaprosili już na drugą edycję turnieju, który zaplanowano na przyszły rok.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

feeria smaków w Nędzy Previous post Feeria smaków, zapachów, nowych doznań i inspiracji…
posiłki dla bezdomnych Next post Ciepła zupa dla bezdomnych w Rybniku