Rusza punkt Eurodesk Rybnik!

Rusza punkt Eurodesk Rybnik!

Od września młodzież będzie mogła dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju poprzez podróże po Europie. W Rybniku rusza punkt informacyjny Eurodesk, który poprowadzi Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj
lokalsi.net

Europejska sieć informacyjna

Eurodesk to program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie – przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu „Erasmus+”. Eurodesk to międzynarodowa sieć działająca w 36 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 60 w sieci Eurodesk Polska.
Eurodesk to błyskawiczna informacja o możliwościach w Europie – dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary o jakich dowiedzieć się można od konsultantów Eurodesk.

Rybnik w sieci Eurodesk

Już od września za sprawą Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu w Rybniku działać będzie punkt Eurodesk. Fundacja, która specjalizuje się w projektach międzynarodowych i młodzieżowych poszerza swoją działalność w Rybniku właśnie o punkt informacyjny.

Współpracujemy z młodzieżowymi radami miast m.in. w Rybniku, Mikołowie. Posiadamy duże doświadczenie w projektach międzynarodowych i to dla nas naturalny kierunek rozwoju. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem na poziomie lokalnym

mówi Magdalena Foltys- prezes FEIO

Jeśli chcecie skorzystać z doradztwa w punkcie Eurodesk Rybnik konsultanci zapraszają Was na rybnicki kampus. Można przyjść w wyznaczonych godzinach, bądź umówić się na spotkanie mailowo. Na pytania konsultanci czekają również na specjalnej grupie na Facebooku.
Fundacja zaprasza do współpracy również szkoły, uczelnie organizacje z Rybnika i okolic. W ofercie punktu już wkrótce znajdą się m.in. eurolekcje.

Punkt Eurodesk Polska
ul. Rudzka 13 bud. C pok. 3.2
[email protected]
Grupa na FB
Strona

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.