Pol’and’Rock Festival – trwa najpiękniejsza domówka świata

Pol’and’Rock Festival – trwa najpiękniejsza domówka świata

Pandemia skutecznie uniemożliwiła wszystkim plany, także te koncertowe. Podczas, gdy wielu organizatorów musiało odwołać koncerty i festiwale, dla Jurka Owsiaka po raz kolejny nie ma rzeczy niemożliwych! Właśnie trwa Najpiękniejsza Domówka Świata. Rozpoczęła się w czwartek i trwa do dzisiaj. Możemy w niej uczestniczyć online.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Najpiękniejsza Domówka Świata, czyli 26. edycja Pol’and’Rock Festival, jest realizowana tylko z udziałem małej grupy publiczności. Powodem jest oczywiście koronawirus. Całą domówkę możemy od czwartku śledzić w internecie.

Najpiękniejsza domówka trwa od czwartku

W czwartek, Jurek Owsiak o 10:00, rozpoczął spotkanie z Majką Jeżowską, a tym samym tegoroczną Akademię Sztuk Przepięknych i 26. Pol’and’Rock Festival, który wyjątkowo realizowany jest z podwarszawskiego studia telewizyjnego. Jest tam specjalna scenografia, przywołująca na myśl wspomnienie kostrzyńskiego pola. W ten sposób rozpoczęła się trwająca nieprzerwanie przez około 70 godzin transmisja, którą śledzić można, m.in. na YouTubie, Facebooku i Playerze

Prywatne domówki

Fundacja WOŚP zachęcała uczestników do, tzw. domówek (wydarzeń, w ramach których wspólnie śledzić będą to, co wydarzy się w studiu telewizyjnym) i wirtualnie się z nimi łączyła. W ten sposób, dzięki użyciu nowoczesnej technologii, pielęgnowane są wspólne wartości fanów, którymi są m.in. szacunek, przyjaźń i miłość.

Jak mówił Jurek Owsiak podczas koncertów:

Tęsknijmy za normalnością, chciejmy normalność, kochajmy się nawzajem! I w tych dźwiękach moi drodzy, przy uroczym wieczorze dzisiejszej najpiękniejszej domówki świata, zaśpiewajcie razem z Adamem!

Transmisję śledzą ludzie z kilkunastu krajów. Jak poinformowała rzeczniczka WOŚPu, Anna Orzech, aż milion wyświetleń zarejestrowano tylko w ciągu pierwszego dnia.

Gwiazdy

Mogliśmy usłyszeć takie gwiazdy jak Majka Jeżowska, Jelonek, Przybył, Zenek, Bokka, Renata Przemyk, Acid Drinkers, Raz Dwa Trzy, Enej, Romantycy Lekkich Obyczajów. A także wiele innych atrakcji, jak np. Akademia Sztuk Pięknych, które możecie śledzić bezpośrednio na stronie festiwalu.

Dziś na dużej scenie zagrają: Farben Lehre, Sidney Polak, Urszula, Ja Mmm Chyba Ściebie, Kwiat Jabłoni, Cyrk Deriglasoff, Hunter, Ania Rusowicz, Nocny Kochanek oraz Tabu.

Jedno jest pewne, dla Jurka Owsiaka nie ma rzeczy niemożliwych. Tym razem wszyscy możemy uczestniczyć w Pol’and’Rock Festival. Może kiedy wszystko już wróci do normy, także będziemy mogli oglądać kolejne edycje w internecie?

Zdjęcie: Pol’and’Rock Festival

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.