Podziękowania dla Fundacji JSW

Podziękowania dla Fundacji JSW

Chcieliśmy poinformować, że dzięki bardzo pomocnemu wsparciu Fundacji JSW nasze Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASY odnowiło i oświetliło miejsce historycznych wydarzeń z września 1981 r.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Krzyż usytuowany obok bramy KWK „Szczygłowice” jest świadkiem wydarzeń, które wpisują się w ogólny klimat ówczesnej Polski, areny wielkich przemian społecznych i politycznych.

W dniu 27. września 1981 r. przy tymże krzyżu, została celebrowana msza św. przez ks. prob. Tomasza Szulca († 1983) oraz wikariusza ks. Andrzeja Maślankę († 2021).
Krzyż jest miejscem zadumy i pamięci o tamtych dniach.

Jeszcze raz dziękujemy Fundacji JSW.


Informacja: Zarząd Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASY

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl