PiS traci władzę na Śląsku

PiS traci władzę na Śląsku

Jak podaje „Wyborcza” Prawo i Sprawiedliwość traci władzę na Śląsku. Jak to mówią „karma wraca” i właśnie Partia rządząca traci władzę w naszym województwie, którą zdobyła dzięki zdradzie Wojciecha Kałuży. Role się odwróciły i z PiS odchodzi marszałek – Jakub Chełstowski z grupą radnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Informację jako pierwsza podała „Gazeta Wyborcza”. Wraz z marszałkiem do Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski” ma przejść troje radnych. Co najciekawsze, wszystko to dzieje się w czwartą rocznicę uzyskania większości przez PiS, po przejściu do nich radnego KO – Wojciecha Kałuży.

Ruch Samorządowy „Tak. Dla Polski” potwierdza tą informację:

Witamy w samorządowej rodzinie Ruch Samorządowy Tak Dla Polski Marszałka Jakuba Chełstowskiego i radnych Sejmiku Wojewódzkiego: Maria Materla – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Rafał Kandziora dla Śląska, Alina Nowak.
„Samorząd musi być w rękach ludzi odpowiedzialnych i myślę, że Sejmik to pokazuje. (…) Dziękuje radnym, którzy nie bali się zawalczyć o normalność. Czuję rytm samorządu inaczej, byłem samorządowcem przed objęciem funkcji marszałka i myślę, że dojrzałem, że razem z kolegami wracamy do macierzy, wracamy do samorządu – tam jest rozsądnie i racjonalnie.”

poinformował Ruch Samorządowy „Tak. Dla Polski” w swoich mediach społecznościowych

Doniesienia potwierdził także sam zainteresowany w rozmowie z portalem Onet:

Poziom smrodu przekroczył granicę — mówi w rozmowie z Onetem marszałek województwa Jakub Chełstowski. — Nie zgadzam się z polityką partii, decyzjami rządu i antyunijnym kierunkiem. Tym, że ktoś mówi, że dzięki środkom unijnym nic dobrego w Polsce się nie wydarzyło, umniejszaniu roli samorządów, które są określane jako siedliska zła. Ulało się i trudno. Nie ma już opcji powrotu. Rezygnuję z członkostwa w PiS

powiedział dla portalu Onet marszałek Jakub Chełstowski

Utrata władzy w sejmiku śląskim to dla PiS porażka, zwłaszcza w kontekście objazdu prezesa Jarosława Kaczyńskiego po miastach regionu, w których uczestniczył właśnie marszałek i jego zastępca. Ten niespodziewany obrót wydarzeń wydaje się być bardzo ciekawy, gdyż jak mówił prezes Kaczyński: „Kto wygra na Śląsku, ten wygra w całej Polsce”.

Zdjęcie: Wikipedia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Program BLASK2: drugie szkolenie wyjazdowe Previous post Program BLASK 2: drugie szkolenie wyjazdowe
Bieg po Moczkę i Makówki już w najbliższą sobotę Next post X Bieg po Moczkę i Makówki