szpital racibórz

Piotr Klima zaprasza na spotkanie w sprawie szpitala

Piotr Klima wyszedł z inicjatywą zorganizowania wydarzenia w sprawie przywrócenia statutowej działalności szpitala w Raciborzu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Przewodniczący Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej Piotr Klima wyszedł z inicjatywą. Pan Piotr Klima zorganizował wydarzenie w sprawie przywrócenia statutowej działalności szpitala w Raciborzu. Jak zapowiada:

Będzie to spotkanie w ramach dialogu w związku z celem głównym likwidacji utrzymującego się stanu braku dostępności do szpitala i wszystkich jego poradni specjalistycznych.

Zaproszenie brzmi w następujący sposób:

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne poświęcone dalszym losom Szpitala Rejonowego i jego poradni specjalistycznych oraz ochronie zdrowia mieszkańców, które odbędzie się w dniu: 21 lipca br. (wtorek) o godz. 17.oo w Domu Kultury „Strzecha” przy ul. ks. Londzina 38.

Spotkanie to traktujemy jako zaproszenie do dialogu i próbę szukania rozwiązań i możliwości (co jest naszym głównym celem) uruchomienia usług medycznych, szeroko rozumianej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu raciborskiego, jakie było przed nastaniem pandemii koronawirusa. Chcielibyśmy zebrać problematykę powrotu oddziałów szpitalnych, diagnostyki  i poradni specjalistycznych oraz przeanalizować sytuację i wybrać priorytety możliwych działań. Tak więc będzie to spotkanie w ramach dialogu w związku z celem głównym likwidacji utrzymującego się stanu braku dostępności do szpitala i wszystkich jego poradni specjalistycznych

Liczymy na obecność samorządowców w tym radnych miejskich, powiatowych oraz Rad Miast i Gmin powiatu raciborskiego i władz wykonawczych, a także pracowników służby zdrowia.

Będzie to dobra okazja, aby przekazać aktualne informacje oraz podjąć dyskusję w jaki sposób możemy wpłynąć na decydentów w sprawie przywrócenia dostępności szpitala i jego wszystkich poradni specjalistycznych.

Kto popiera inicjatywę

Inicjatywę społecznego dialogu wspierają :

– lek. med. Marek Labus, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego
– Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku
– Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej
– Rada Seniorów
– Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Oddział w Raciborzu

Uczestników spotkania prosimy o przestrzeganie reżimu epidemiologicznego (maseczki na twarz, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę, własne długopisy, zajmowanie co drugie miejsce).

Razem możemy więcej, a im będzie nas więcej, tym donośniejszy będzie nasz głos i nikt nam w tym nie przeszkodzi !

W imieniu organizatorów spotkania
Piotr Klima, radny Miasta Racibórz, – przewod. Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta, – przewod. Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej

Szanowni Państwo,
Będziemy wdzięczni za udział w spotkaniu.

Na wtorkowe spotkanie zapraszamy starostę, prezydenta, burmistrzów, wójtów i zainteresowanych radnych, dyrekcję szpitala i jego Radę Społeczną. Chcielibyśmy usłyszeć co o tym wszystkim sądzą lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia ratunkowego, inni pracownicy szpitala i poradni.

Zaproszenie wysłaliśmy do Ministerstwa Zdrowia, NFZ, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Sejmiku Śląskiego, Sanepidu, Rzeczników Pra Człowieka, Dziecka, Pacjenta. Zapraszamy prawników (Sąd, Prokuratura, kancelarie adwokackie), ekonomistów oraz specjalistów w zakresie organizacji ochrony zdrowia. Zapraszamy również osoby, które w wyniku braku dostępności Szpitala Rejonowego i jego poradni specjalistycznych poniosły szkody na zdrowiu i finansowe z prośbą o podanie przykładów.

Odszkodowania osób pokrzywdzonych

Zamierzamy też podjąć sprawę odszkodowań dla osób pokrzywdzonych. Do tej pory wysłaliśmy ponad 200 pism do różnych organów Państwa, urzędów, instytucji, organizacji, samorządów terytorialnych i zawodowych, parlamentarzystów, polityków, rzeczników praw, stowarzyszeń, mediów.

Po wtorkowym spotkaniu wyślemy pisma z załączoną dokumentacją do:
– WHO w Genewie, – Parlament Europejski w Brukseli, – Kurie Diecezjalne, – Fundacja Helsińska Praw Człowieka, – Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, – Redakcja Telewizji Republika i innych stacji TV, – Rozgłośnie Radiowe, – Portal Niezależna.pl, – redaktorzy audycji społecznościowych  w tym „Sprawa dla Reportera”, itd. O aktualnym stanie rozmów i dialogu będziemy informować zainteresowanych licząc na wsparcie.

Mamy nadzieję, że na wtorkowym spotkaniu podacie Państwo jeszcze innych adresatów naszych próśb i apeli. Spotkania tego typu zamierzamy organizować raz w miesiącu do czasu rozwiązania problemu. Zapraszamy do współpracy przy ich organizacji.

Wirus SARS-CoV-2 może atakować centralny układ nerwowy
Mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym
Świerklany z pomocą powodzianom. Ruszyła zbiórka dla powodzian

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Źródło i zdjęcie: Racibórz.com.pl

numery telefonu nieaktualne Previous post Nowy sprzęt do wykrywania koronawirusa w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim
hadła szarlota Next post Konsultacje z miłośnikami dwóch kółek