Park Śródmiejski prawie gotowy

Park Śródmiejski prawie gotowy

Zadrzewiony teren w pobliżu ronda przy ul. Śródmiejskiej i Obwiedni Południowej, między ulicą Młyńską a rzeką Nacyną, staje się pełnoprawnym terenem rekreacyjnym.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Sporo zieleni, rzeka, w okolicy malowniczy wiadukt Cztery Mosty – nic dziwnego, że miejsce w takiej lokalizacji cieszyło się sporą popularnością spacerowiczów z okolicznych osiedli i domów oraz rowerzystów korzystających z biegnącego tędy fragmentu bulwarów nad Nacyną. Potencjał tego miejsca postanowiono wykorzystać jeszcze lepiej:

Zarząd Zieleni Miejskiej sukcesywnie zmienia to miejsce w pełnoprawny teren rekreacyjny. Najpierw był czas na prace planistyczno-projektowe, potem teren oczyściliśmy, a następnie przystąpiliśmy do robót wykonawczych. Dodaliśmy nowe elementy, zwracając uwagę, by jak najwięcej z tego terenu pozostawić w stanie możliwie nienaruszonym – z zielenią, która już była w tym miejscu

informuje Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej

Celem było stworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni służącej mieszkańcom. Dlatego w powstającym parku wyznaczono nowe ciągi komunikacyjne oraz miejsca na kolejne nasadzenia. Koncepcja obejmuje też elementy małej architektury – wiele z zaplanowanych prac już zrealizowano:

Ścieżka przebiegająca przez park jest już ukończona i można z niej korzystać, podobnie jak z niedawno ustawionych ławek, które malowniczo kręcą się wokół drzew. W najbliższym czasie ustawione zostaną również leżaki i pergole, które będą tworzyły „bramę wejściową” do parku. Po ich montażu w parku będą już zainstalowane wszystkie zaplanowane i zakupione elementy małej architektury. Dokończenia będą wymagały jedynie planowane nasadzenia krzewów i drzew, które chcemy zrealizować w marcu


precyzuje Karolina Skorupa-Fojcik, architekt krajobrazu ZZM, zastępca kierownika Dział Terenów Zieleni

W parku pojawiły się już pierwsze oznaki wiosny w postaci dziko rosnących przebiśniegów. Niebawem, jak tylko temperatura będzie nieco wyższa, przy rondzie zakwitnie pole krokusów.

fot. UM Rybnik

Informacja i zdjęcia: UM Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

przydomowa oczyszczalnia Previous post „Przydomowa oczyszczalnia” – nabór wniosków
Warsztaty kroszonkarskie Next post Warsztaty kroszonkarskie