budżetu obywatelskiego

Pandemia rządzi prawami budżetu obywatelskiego

Koronawirusowe reguły nie ominęły również rybnickiego budżetu obywatelskiego, wymuszając na wnioskodawcach ścisłe zasady, związane ze składaniem projektów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na 2021 rok będzie można składać od poniedziałku, 18 maja do 5 czerwca br.

Warto jednak pamiętać, że w związku z sytuacją epidemiczną, w urzędzie miasta w dalszym ciągu nie jest prowadzona bezpośrednia obsługa Klientów. Nie ma zatem możliwości osobistego złożenia projektu w Kancelarii i tym samym otrzymania potwierdzenia daty i godziny jego złożenia.

Jak prawidłowo i bezpiecznie złożyć dokumenty?

  • • elektronicznie – zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej, z wykorzystaniem profilu zaufanego w platformie elektronicznej ePUAP,
  • • osobiście – wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem Wydziału Polityki Społecznej, pod numerem telefonu 32 439 20 16.

W przypadku składania projektu, duże znaczenie ma oznaczenie godziny jego wpływu do UM. Dlatego prosimy, by nie wrzucać projektów do skrzynki podawczej, wystawionej w urzędzie, przy wejściu do budynku od ulicy Miejskiej. W takim przypadku nie ma bowiem możliwości oznaczenia na projekcie godziny jego wpływu. To zaś może być decydujące, kiedy na projekty zostanie oddana ta sama liczba głosów, a pozostałe środki w ramach poszczególnych kwot nie będą wystarczały na realizację wszystkich projektów – wówczas o wyborze projektu zdecyduje kolejność ich zgłoszeń.

W związku z wdrożonym reżimem sanitarnym, na etapie składania wniosków nie jest wymagane dołączanie list poparcia dla projektów ogólnomiejskich. Ostateczna data dostarczenia tych list do urzędu, zostanie podana w późniejszym terminie.

Formularz wniosku do Budżetu Obywatelskiego 2021 znajduje się tutaj.

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego 2021 – kliknij tutaj.

Zobacz także: Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego w Rybniku będą opłaty

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Bałagan w rybnickim sanepidzie. Konic milczenia Previous post Bałagan w rybnickim sanepidzie. Koniec milczenia
autobusy objazd Next post Autobusy będą musiały jeździć objazdem

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds