budżetu obywatelskiego

Pandemia rządzi prawami budżetu obywatelskiego

Koronawirusowe reguły nie ominęły również rybnickiego budżetu obywatelskiego, wymuszając na wnioskodawcach ścisłe zasady, związane ze składaniem projektów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na 2021 rok będzie można składać od poniedziałku, 18 maja do 5 czerwca br.

Warto jednak pamiętać, że w związku z sytuacją epidemiczną, w urzędzie miasta w dalszym ciągu nie jest prowadzona bezpośrednia obsługa Klientów. Nie ma zatem możliwości osobistego złożenia projektu w Kancelarii i tym samym otrzymania potwierdzenia daty i godziny jego złożenia.

Jak prawidłowo i bezpiecznie złożyć dokumenty?

  • • elektronicznie – zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej, z wykorzystaniem profilu zaufanego w platformie elektronicznej ePUAP,
  • • osobiście – wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem Wydziału Polityki Społecznej, pod numerem telefonu 32 439 20 16.

W przypadku składania projektu, duże znaczenie ma oznaczenie godziny jego wpływu do UM. Dlatego prosimy, by nie wrzucać projektów do skrzynki podawczej, wystawionej w urzędzie, przy wejściu do budynku od ulicy Miejskiej. W takim przypadku nie ma bowiem możliwości oznaczenia na projekcie godziny jego wpływu. To zaś może być decydujące, kiedy na projekty zostanie oddana ta sama liczba głosów, a pozostałe środki w ramach poszczególnych kwot nie będą wystarczały na realizację wszystkich projektów – wówczas o wyborze projektu zdecyduje kolejność ich zgłoszeń.

W związku z wdrożonym reżimem sanitarnym, na etapie składania wniosków nie jest wymagane dołączanie list poparcia dla projektów ogólnomiejskich. Ostateczna data dostarczenia tych list do urzędu, zostanie podana w późniejszym terminie.

Formularz wniosku do Budżetu Obywatelskiego 2021 znajduje się tutaj.

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego 2021 – kliknij tutaj.

Zobacz także: Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego w Rybniku będą opłaty

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Bałagan w rybnickim sanepidzie. Konic milczenia Previous post Bałagan w rybnickim sanepidzie. Koniec milczenia
autobusy objazd Next post Autobusy będą musiały jeździć objazdem