Pandemia rządzi prawami budżetu obywatelskiego

Pandemia rządzi prawami budżetu obywatelskiego

Koronawirusowe reguły nie ominęły również rybnickiego budżetu obywatelskiego, wymuszając na wnioskodawcach ścisłe zasady, związane ze składaniem projektów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika na 2021 rok będzie można składać od poniedziałku, 18 maja do 5 czerwca br.

Warto jednak pamiętać, że w związku z sytuacją epidemiczną, w urzędzie miasta w dalszym ciągu nie jest prowadzona bezpośrednia obsługa Klientów. Nie ma zatem możliwości osobistego złożenia projektu w Kancelarii i tym samym otrzymania potwierdzenia daty i godziny jego złożenia.

Jak prawidłowo i bezpiecznie złożyć dokumenty?

  • • elektronicznie – zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej, z wykorzystaniem profilu zaufanego w platformie elektronicznej ePUAP,
  • • osobiście – wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem Wydziału Polityki Społecznej, pod numerem telefonu 32 439 20 16.

W przypadku składania projektu, duże znaczenie ma oznaczenie godziny jego wpływu do UM. Dlatego prosimy, by nie wrzucać projektów do skrzynki podawczej, wystawionej w urzędzie, przy wejściu do budynku od ulicy Miejskiej. W takim przypadku nie ma bowiem możliwości oznaczenia na projekcie godziny jego wpływu. To zaś może być decydujące, kiedy na projekty zostanie oddana ta sama liczba głosów, a pozostałe środki w ramach poszczególnych kwot nie będą wystarczały na realizację wszystkich projektów – wówczas o wyborze projektu zdecyduje kolejność ich zgłoszeń.

W związku z wdrożonym reżimem sanitarnym, na etapie składania wniosków nie jest wymagane dołączanie list poparcia dla projektów ogólnomiejskich. Ostateczna data dostarczenia tych list do urzędu, zostanie podana w późniejszym terminie.

Formularz wniosku do Budżetu Obywatelskiego 2021 znajduje się tutaj.

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego 2021 – kliknij tutaj.

Zobacz także: Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego w Rybniku będą opłaty

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Marianna Bułka