Luxtorpeda kontra Reszta Świata

Luxtorpeda kontra Reszta Świata

Luxtorpeda kontra Reszta Świata. Do takiego pojedynku staje stowarzyszenie sportowe z Czerwionki-Leszczyn. Do zrobienia jest wspólnie 2922km.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Biegaj, spaceruj, kręć na rowerze razem z innymi

Stowarzyszenie Luxtorpeda postanowiło zachęcić swoich członków i mieszkańców regionu do rozruszania się w okresie epidemii. Jak wiadomo, nie można obecnie zorganizować bezpiecznie dużych wydarzeń, stąd pomysł Luxtorpedy na akcję.

Pomysł zrodził się stąd, że 8 lat temu pierwszy raz spotkaliśmy się na wspólnym treningu. Wtedy dopiero nasze Stowarzyszenie powstawało jako grupa nieformalna. Minęło 2922 dni od tego wydarzenia.

informuje Michał Toman prezes Stowarzyszenia Luxtorpeda

RYWALIZACJA LUXTORPEDA VS RESZTA ŚWIATA, bo tak zostało nazwane polega na wrzucaniu swoich codziennych aktywności na FB Luxtorpedy i zasilania licznika kilometrów. Stowarzyszenie chce w okresie 12 maja – 26 maja 2020 roku pokonać wspólnie 2922km. Luxtorpeda jednocześnie rzuca wyzwaniem „reszcie świata”, czyli mieszkańcom spoza Czerwionki-Leszczyn. Wystarczy wybrać odpowiedni hasztag przy wrzucaniu zdjęcia:

  • Członkowie Stowarzyszenia Luxtorpeda, nabijając kilometry wyłącznie na nasze 'konto’. #luxtorpeda
  • Wszyscy inni chętni, czyli Reszta Świata nabijając kilometry na swoje 'konto’. #resztaświata
  • Wszyscy inni chętni, mogą również pomagać naszemu stowarzyszeniu i nabijać kilometry dla nas! #luxtorpeda

Liczy się jakakolwiek aktywność mierzona w kilometrach. (bieganie, chodzenie, rower, pływanie, rolki, itp.)

Codziennie pojawi się post, pod którym można dzielić się uzyskanymi w danym dniu kilometrami. Dzielić się można za pomocą grafiki – screen aktywności na aplikacji, zdjęcie zegarka, itp.

Zachęcamy do włączenia się do akcji.

Od 8 lat zachęcają do ruchu

Dewizą Stowarzyszenia Luxtorpeda jest hasło „Biegamy dla siebie- działamy dla innych”. Stąd od blisko 8 lat organizują liczne wydarzenia dla społeczności, nie tylko lokalnej. Swoje cele realizują poprzez dzielenie się pasją. Organizują atrakcyjne imprezy z „Biegiem po moczkę i makówki” na czele. W swoich wydarzeniach zawsze starają się nieść jakąś dodatkową wartość.

We wspomnianym wydarzeniu promujemy Śląskie tradycje wigilijne. W biegu pod nazwą „Szychta na gichcie” ukazujemy walory przyrodnicze naszej gminy. Jedną z ciekawych imprez jest rajd na orientację „Na przijmo bez Gaszowice”. Promujemy dzięki temu tereny zielone naszego powiatu.

wspomina Michał Toman

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

epidemia Previous post Tragedia instytucji a epidemia
parking Next post Wraca opłata za parking w Rybniku

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds