Leszczyniada V

Leszczyniada, czyli gminny dzień sportu ma już 5 lat

V edycja LESZCZYNIADY odbędzie się 2 września 2023 roku na stadionie w Leszczynach przy ul. Brzozowej 1 oraz na boisku ORLIK przy ul. Broniewskiego. Kolejna, jubileuszowa edycja gminnego dnia sportu będzie ponownie realizowana w ramach inicjatywy lokalnej mieszkańców oraz współfinansowana ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Członkowie stowarzyszenia Aktywni Społecznie, którzy zaplanowali wydarzenie i przekonali jednocześnie wielu mieszkańców do poparcia złożonej do burmistrza oferty, zaplanowali wiele atrakcji i aktywności dla wszystkich mieszkańców Czerwionki-Leszczyn.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Atrakcje

Jako pierwsi podczas wydarzenia na trasę o godz. 9.30 wyjadą rowerzyści. Ponownie trasa będzie przebiegać przez wszystkie dzielnice i sołectwa naszej gminy i będzie miała w całości długość ok. 50 kilometrów. Każdy mieszkaniec ma możliwość dołączyć do sztafety rowerowej w trakcie jej trwania,
a na mecie na stadionie w Leszczynach otrzyma pamiątkowy medal. Dla cyklistów, którzy przejadą co najmniej połowę dystansu będzie zapewniony ciepły posiłek.

Zawody piłkarskie rozpoczną się o godz. 9.30. Tym razem będą dwa równolegle rozgrywane turnieje dla najmłodszych dzieci oraz dla dorosłych. Tradycyjnie na stadionie przy ul. Brzozowej odbędą się rozgrywki dla czterech różnych roczników dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych. Natomiast na boisku ORLIK przy szkole podstawowej nr 3 w tym samym czasie zostaną rozegrane rozgrywki o puchar Leszczyniady wśród dorosłych mieszkańców i przedstawicieli poszczególnych dzielnic i sołectw Czerwionki-Leszczyn.
O godz. 10.00 rozpocznie się również na ORLIKU turniej koszykówki ulicznej, natomiast od 10.30 będą się odbywały zawody rowerowe dla dzieci w wieku do 8 lat na leszczyńskim stadionie. Od 13.00 odbędą się rodzinne podchody, tj. poszukiwanie kilkunastu punktów na trasie ok. 3km na terenach leśnych
w okolicach leszczyńskiego stadionu przez zespoły liczące od 2 do 5 osób.

Popołudniowe aktywności

W godzinach od 14.00 do 15.30 zostaną zorganizowane również inne aktywności, w których mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy w różnych konfiguracjach rodzinnych. Dla dzieci i młodszych mieszkańców gminy, będzie rozstawione mobilne miasteczko ruchu drogowego, na którym podczas jazdy rowerem będzie można zapoznać się z przepisami ruchu drogowego. Natomiast z zasadami bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania się na wypadek uczestnictwa w różnego rodzaju sytuacjach zagrożenia, będą przeprowadzone pokazy i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy wykorzystaniu również psów ratowniczych. Zaplanowano również amatorskie zawody w siłowaniu na rękę dla wszystkich chętnych, chcących spróbować swoich sił oraz sprawdzenie swoich bicepsów w konfrontacji z innymi mieszkańcami. Będę również gry i konkursy dla całych rodzin, których zwycięzcy zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.

Nagrody

Uczestnicy wszystkich zawodów i turniejów otrzymają pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek wraz
z napojami. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji organizatorzy zapewniają również nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników i gości Leszczyniady będą dostępne m.in. strefa gastronomiczna z zimnymi napojami, lodami i deserami oraz watą cukrowa i popcornem oraz darmowe dmuchańce
z atrakcyjnymi kulami („piłeczki/bańki”) w godz. od 12.00 do 16.00. Ostatnią międzypokoleniową aktywnością, zaplanowaną na wydarzeniu jest wspólny taniec „Belgijki” jaki mieszkańcy i uczestnicy Leszczyniady odtańczymy na płycie boiska ok. godz. 15.30, bijąc tym samym (miejmy nadzieję) rekord gminy we wspólnym tańczeniu tego popularnego tańca.

Leszczyniada tradycyjnie nie obejdzie się bez wsparcia osobom potrzebującym. Przypominam więc, że podczas wydarzenia będzie możliwość wrzucenia wolnego datku do puszki dla Krzysztofa Najdowskiego, dla którego potrzebna jest każda pomoc niezbędną na koszty rehabilitacji po złamaniu kręgosłupa. Krzysztofa wesprzeć także dokładając się do Jego zrzutki tutaj.

W imieniu realizatorów wydarzenia, czyli mieszkańców gminy, tj. członków Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy oraz innych organizacji społecznych i stowarzyszeń, jak również Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach serdecznie zapraszam na wydarzenie oraz czynny udział w licznie przygotowanych atrakcjach.

Wydarzenie można śledzić tutaj.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

najtańsza pula biletów na Lyski Rock Festival III Previous post Kończy się najtańsza pula biletów na Lyski Rock Festival III. Ruszyła licytacja wejściówek VIP
Wycieczka do Wieliczki Next post Wycieczka do Wieliczki