Lato w Nędzy

Lato w Nędzy

Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy wspólnie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież z terenu gminy Nędza na miesiąc pełen przygód, nowych doświadczeń, inspirujących warsztatów, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Godziny rozmów i rozmyślań, burze mózgów, poszukiwania inspiracji, interesujących ludzi i ciekawych kierunków i… oto jest!: AKCJA LATO 2021. Kurtyna w górę!

„Dzień w Arboretum” – 7.07

To nie będzie zwykły spacer po lesie… Podczas wyprawy z naszym leśnym przewodnikiem poznamy wiele gatunków drzew, poszukamy tropów zwierząt i wsłuchamy się nieco uważniej w ptasie rozmowy. Odwiedzimy też Mini ZOO i Zaczarowany ogród, gdzie będzie na was czekała mała niespodzianka.

„Królestwo Wołoskie i spacer w chmurach” – wycieczka jednodniowa do Czech – 14.07

W programie:

 • Ścieżka Valaska – drewniana ścieżka widokowa, wybudowana w 2019 r. w trendzie „ścieżki w obłokach” z piękną panoramą Beskidów;
 • Pustevny: słynna przełęcz w paśmie Radchoszcza (Beskid Śląsko – Morawski). Znajduje się tu kompleks historycznych schronisk turystycznych z końca XIX wieku. Lekkim spacerem górskim dotrzemy do punktu widokowego i rzeźby słowiańskiego boga Radegasta, a następnie na szczyt Radhost, gdzie przy schronisku górskim zrobimy przerwę na obiad;
 • Stramberk: malownicze miasteczko nazywane „Morawskim Betlejem” – spacer po bajkowym mieście, wejście na zamkową wieżę (Truba) z wspaniałym widokiem na Bramę Morawską, drewniane domy wołoskie, barokowy rynek; czas na lody i spróbowanie stramberskich uszu!

„Wycieczka rowerowa na basen do Szymocic” – 21.07

Zbiórka na parkingu przy Szkole Podstawowej w Nędzy o godzinie 9:30. Przejazd rowerami do Szymocic, zabawa na basenie. Powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 14.00.

„Wycieczka do Rud” – 28.07

W programie zwiedzanie z przewodnikiem pożarzyska, zielona klasa, przejazd kolejką wąskotorową, ognisko z kiełbaskami – dla dzieci w wieku od 7 lat.

WARSZTATY W GCK

 • Warsztaty plecionkarskie (5.07) – Podczas zajęć uczestnicy poznają historię i techniki plecionkarskie, a następnie wykonają proste formy, tj.: serduszka, gwiazdki, kwiatki, denka, niewielkie koszyki z taśmy wiklinowej oraz wikliny korowanej lub niekorowanej. Instruktorka – Dobrawa Skonieczna-Gawlik, od 15 lat prowadzi zajęcia, warsztaty i pokazy wikliniarskie, a także badania etnograficzne związane z plecionkarstwem w Polsce.
 • Biżuteria z recyclingu (9.07) – jak wykonać niebanalną, fantazyjną biżuterię z plastikowych butelek? Wystarczy je trochę podgrzać! Przekonajcie się sami, jakie zawieszki, kolczyki i broszki można stworzyć z tego materiału, podczas warsztatów z naszą instruktorką Aleksandrą Kuczyńską z pracowni Rondo Concept.
 • Warsztaty papier mache (12.07, 16.07) – podczas dwóch spotkań każdy uczestnik skonstruuje swój własny latający balon, który następnie pomaluje i przyozdobi według własnego pomysłu. Instruktor: Aleksandra Kuczyńska, pracownia Rondo Concept.
 • Warsztaty kulinarne (19.07, 23.07) – wraz z naszą instruktorką, dietetyczką Magdaleną Kopel, nauczymy się przyrządzania kolorowych, smacznych, a przede wszystkim zdrowych i pełnowartościowych potraw, przekąsek, szkolnych lunch boxów, deserów i napojów. Gotowanie nie musi być nudne!
 • Warsztaty makramy (26.07, 30.07) – podczas dwóch spotkań poświęconych tej starożytnej technice wiązania sznurków, uczestnicy wykonają śliczne anioły oraz przepiękne makramowe łapacze snów. Wszystko pod okiem instruktorki, pasjonatki rękodzieła – Doroty Śmieji-Nakoniecznej z pracowni Pillow Art.

Dzień Dziecka z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Fotorelacja

WARSZTATY W Bibiotece

 • Klub malucha (6.07, 20.07) – zajęcia biblioteczne. Nasi czytelnicy przeniosą się w świat baśni, gdzie wszystko jest możliwe. Królować będą wróżki, piraci i skrzaty. Instruktor: Klaudia Gerlich – bibliotekarz.
 • Tik Tok w Bibliotece (6.07) – dzieciaki zapoznają się z historią Tik Toka. Pooglądamy wspólnie inne konta biblioteczne w aplikacji, aby się zainspirować. Założymy wspólnie konto biblioteczne na Tik Toku i zaprezentujemy jeden z trendów. Rozruszamy umysł i ciało. Instruktor: Renata Tomaszewska – animator kultury.
 • Kamishibai (8.07) – warsztaty tworzenia teatru ilustracji. Młodzi czytelnicy poznają japońską sztukę opowiadania historii za pomocą kart wysuwanych z drewnianego ekranu. Zobaczą krótkie przedstawienie kamishibai oraz przygotują własne opowiadanie i ilustracje. Instruktor: Klaudia Gerlich – bibliotekarz.
 • Gady, straszyki i patyczaki (13.07) – zwierzaki wywołujące najwięcej emocji. Na spotkaniu będzie można zobaczyć gekony, agamę, kameleona i węże. Dzieci przekonają się na własnej skórze, czy straszyki w rzeczywistości są takie straszne oraz poznają zwyczaje dobrze znanych patyczaków rogatych. Żółw Pazurek już na Was czeka! Instruktor: Owady i spółka z Żywiecczyzny.
 • Plik i folder w Bibliotece (20.07) – zajęcia edukacyjno-ruchowe, podczas których wprowadzimy dzieci w wirtualny świat, ucząc podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Instruktor: Renata Tomaszewska – animator kultury.
 • Na tropie (22.07) – zadaniem dzieci będzie wcielenie się w detektywów i rozwiązanie zagadek rodem z powieści kryminalnych. Uczestnicy będą m.in. pobierać odciski palców i odczytywać wiadomości zapisane atramentem sympatycznym.
 • RutynoŁAMACZ (22.07) – fizyka i chemia w przystępnej formie dla amatorów mocnych wrażeń. Spalanie, parowanie i wybuchy – właśnie takie atrakcje czekają na uczestników warsztatu, a gwoździem programu będzie… suchy lód. Instruktor: Fabryka Kreatywności z Kęt.
 • RutynoŁAMACZ (22.07) – fizyka i chemia w przystępnej formie dla amatorów mocnych wrażeń. Spalanie, parowanie i wybuchy – właśnie takie atrakcje czekają na uczestników warsztatu, a gwoździem programu będzie… suchy lód. Instruktor: Fabryka Kreatywności z Kęt.
 • Magiczne Show (29.07) – spektakl pełen magii, śmiechu i niesamowitości. Pan Magiczny – Mistrz Polski w Iluzji Scenicznej i uczestnik „Mam Talent” oczaruje widownię wyjątkowymi sztuczkami i pokaże ekscytujące triki. Ten występ na długo pozostanie w Twojej pamięci. Wejściówki do odbioru w bibliotece.

Zapisy

Zapisy ruszają od poniedziałku 14 czerwca i potrwają do 2 lipca.

Foldery z programem do pobrania w GCK i bibliotece. Zapisów można dokonać w biurze GCK lub GBP od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-17:00. Wszelkie informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 506141501.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.