lato w Nędzy

Lato w Nędzy

Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy wspólnie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież z terenu gminy Nędza na miesiąc pełen przygód, nowych doświadczeń, inspirujących warsztatów, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Godziny rozmów i rozmyślań, burze mózgów, poszukiwania inspiracji, interesujących ludzi i ciekawych kierunków i… oto jest!: AKCJA LATO 2021. Kurtyna w górę!

„Dzień w Arboretum” – 7.07

To nie będzie zwykły spacer po lesie… Podczas wyprawy z naszym leśnym przewodnikiem poznamy wiele gatunków drzew, poszukamy tropów zwierząt i wsłuchamy się nieco uważniej w ptasie rozmowy. Odwiedzimy też Mini ZOO i Zaczarowany ogród, gdzie będzie na was czekała mała niespodzianka.

„Królestwo Wołoskie i spacer w chmurach” – wycieczka jednodniowa do Czech – 14.07

W programie:

  • Ścieżka Valaska – drewniana ścieżka widokowa, wybudowana w 2019 r. w trendzie „ścieżki w obłokach” z piękną panoramą Beskidów;
  • Pustevny: słynna przełęcz w paśmie Radchoszcza (Beskid Śląsko – Morawski). Znajduje się tu kompleks historycznych schronisk turystycznych z końca XIX wieku. Lekkim spacerem górskim dotrzemy do punktu widokowego i rzeźby słowiańskiego boga Radegasta, a następnie na szczyt Radhost, gdzie przy schronisku górskim zrobimy przerwę na obiad;
  • Stramberk: malownicze miasteczko nazywane „Morawskim Betlejem” – spacer po bajkowym mieście, wejście na zamkową wieżę (Truba) z wspaniałym widokiem na Bramę Morawską, drewniane domy wołoskie, barokowy rynek; czas na lody i spróbowanie stramberskich uszu!

„Wycieczka rowerowa na basen do Szymocic” – 21.07

Zbiórka na parkingu przy Szkole Podstawowej w Nędzy o godzinie 9:30. Przejazd rowerami do Szymocic, zabawa na basenie. Powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 14.00.

„Wycieczka do Rud” – 28.07

W programie zwiedzanie z przewodnikiem pożarzyska, zielona klasa, przejazd kolejką wąskotorową, ognisko z kiełbaskami – dla dzieci w wieku od 7 lat.

WARSZTATY W GCK

  • Warsztaty plecionkarskie (5.07) – Podczas zajęć uczestnicy poznają historię i techniki plecionkarskie, a następnie wykonają proste formy, tj.: serduszka, gwiazdki, kwiatki, denka, niewielkie koszyki z taśmy wiklinowej oraz wikliny korowanej lub niekorowanej. Instruktorka – Dobrawa Skonieczna-Gawlik, od 15 lat prowadzi zajęcia, warsztaty i pokazy wikliniarskie, a także badania etnograficzne związane z plecionkarstwem w Polsce.
  • Biżuteria z recyclingu (9.07) – jak wykonać niebanalną, fantazyjną biżuterię z plastikowych butelek? Wystarczy je trochę podgrzać! Przekonajcie się sami, jakie zawieszki, kolczyki i broszki można stworzyć z tego materiału, podczas warsztatów z naszą instruktorką Aleksandrą Kuczyńską z pracowni Rondo Concept.
  • Warsztaty papier mache (12.07, 16.07) – podczas dwóch spotkań każdy uczestnik skonstruuje swój własny latający balon, który następnie pomaluje i przyozdobi według własnego pomysłu. Instruktor: Aleksandra Kuczyńska, pracownia Rondo Concept.
  • Warsztaty kulinarne (19.07, 23.07) – wraz z naszą instruktorką, dietetyczką Magdaleną Kopel, nauczymy się przyrządzania kolorowych, smacznych, a przede wszystkim zdrowych i pełnowartościowych potraw, przekąsek, szkolnych lunch boxów, deserów i napojów. Gotowanie nie musi być nudne!
  • Warsztaty makramy (26.07, 30.07) – podczas dwóch spotkań poświęconych tej starożytnej technice wiązania sznurków, uczestnicy wykonają śliczne anioły oraz przepiękne makramowe łapacze snów. Wszystko pod okiem instruktorki, pasjonatki rękodzieła – Doroty Śmieji-Nakoniecznej z pracowni Pillow Art.

Dzień Dziecka z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Fotorelacja

WARSZTATY W Bibiotece

  • Klub malucha (6.07, 20.07) – zajęcia biblioteczne. Nasi czytelnicy przeniosą się w świat baśni, gdzie wszystko jest możliwe. Królować będą wróżki, piraci i skrzaty. Instruktor: Klaudia Gerlich – bibliotekarz.
  • Tik Tok w Bibliotece (6.07) – dzieciaki zapoznają się z historią Tik Toka. Pooglądamy wspólnie inne konta biblioteczne w aplikacji, aby się zainspirować. Założymy wspólnie konto biblioteczne na Tik Toku i zaprezentujemy jeden z trendów. Rozruszamy umysł i ciało. Instruktor: Renata Tomaszewska – animator kultury.
  • Kamishibai (8.07) – warsztaty tworzenia teatru ilustracji. Młodzi czytelnicy poznają japońską sztukę opowiadania historii za pomocą kart wysuwanych z drewnianego ekranu. Zobaczą krótkie przedstawienie kamishibai oraz przygotują własne opowiadanie i ilustracje. Instruktor: Klaudia Gerlich – bibliotekarz.
  • Gady, straszyki i patyczaki (13.07) – zwierzaki wywołujące najwięcej emocji. Na spotkaniu będzie można zobaczyć gekony, agamę, kameleona i węże. Dzieci przekonają się na własnej skórze, czy straszyki w rzeczywistości są takie straszne oraz poznają zwyczaje dobrze znanych patyczaków rogatych. Żółw Pazurek już na Was czeka! Instruktor: Owady i spółka z Żywiecczyzny.
  • Plik i folder w Bibliotece (20.07) – zajęcia edukacyjno-ruchowe, podczas których wprowadzimy dzieci w wirtualny świat, ucząc podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Instruktor: Renata Tomaszewska – animator kultury.
  • Na tropie (22.07) – zadaniem dzieci będzie wcielenie się w detektywów i rozwiązanie zagadek rodem z powieści kryminalnych. Uczestnicy będą m.in. pobierać odciski palców i odczytywać wiadomości zapisane atramentem sympatycznym.
  • RutynoŁAMACZ (22.07) – fizyka i chemia w przystępnej formie dla amatorów mocnych wrażeń. Spalanie, parowanie i wybuchy – właśnie takie atrakcje czekają na uczestników warsztatu, a gwoździem programu będzie… suchy lód. Instruktor: Fabryka Kreatywności z Kęt.
  • RutynoŁAMACZ (22.07) – fizyka i chemia w przystępnej formie dla amatorów mocnych wrażeń. Spalanie, parowanie i wybuchy – właśnie takie atrakcje czekają na uczestników warsztatu, a gwoździem programu będzie… suchy lód. Instruktor: Fabryka Kreatywności z Kęt.
  • Magiczne Show (29.07) – spektakl pełen magii, śmiechu i niesamowitości. Pan Magiczny – Mistrz Polski w Iluzji Scenicznej i uczestnik „Mam Talent” oczaruje widownię wyjątkowymi sztuczkami i pokaże ekscytujące triki. Ten występ na długo pozostanie w Twojej pamięci. Wejściówki do odbioru w bibliotece.

Zapisy

Zapisy ruszają od poniedziałku 14 czerwca i potrwają do 2 lipca.

Foldery z programem do pobrania w GCK i bibliotece. Zapisów można dokonać w biurze GCK lub GBP od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-17:00. Wszelkie informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 506141501.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

przetarg na autobusy Previous post Rybnicki przetarg na autobusy
wspomnienia na maksa Next post Wspomnienia na Maksa!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds