górnik

Koronawirus na KWK Rydułtowy!

Ze wstępnych informacji wynika, że na terenie KWK Rydułtowy pojawiły się dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Informację potwierdził rzecznik prasowy.

Jak informuje rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski:

To pracownicy firmy zewnętrznej

Osoby zarażone prawdopodobnie miały mieć związek z punktem sanitarnym w KWK Rydułtowy. Mówi się, że są to pielęgniarki, pracujące w punkcie opatrunkowym KWK Rydułtowy, jednak nie jest to potwierdzona informacja. Rzecznik prasowy PGG potwierdza tylko wystąpienie dwóch przypadków wykrycia koronawirusa. Szczegółowe dane mają być podane później. Zalecane jest stosowanie środków zapobiegawczych oraz procedur dla załogi. To pierwszy przypadek wykrycia koronawirusa w kopalni.

Kopalnie wprowadziły szereg zabezpieczeń, aby uchronić pracowników przed ewentualnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, takie jak urządzenia termowizyjne na bramach wejściowych, czy produkcja własnego płynu do dezynfekcji na terenie kopalni Piast-Ziemowit.

AKTUALIZCJA:

Firma zewnętrzna, obsługująca punkt pierwszej pomocy, poinformowała sztab kryzysowy PGG S.A., że u dwóch pielęgniarek pracujących w punkcie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak informuje rzecznik prasowy PGG, Tomasz Głogowski, niezwłocznie powiadomiono o tym fakcie pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi w miejscu pracy. Jest to łącznie 8 osób. Pracownicy zostali skierowani na dwutygodniową kwarantannę i zobowiązani do kontaktu ze służbami sanitarnymi. W punkcie opatrunkowym przeprowadzono dezynfekcję.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zapraszamy do lektury kolejnej recenzji, która pochodzi z bloga “Bookworm on the Run” bo tak podpisuje się Paweł, który pisze o bieganiu, książkach, audiobookach a także swoje obserwacje życiowe. Dziś Naval: „Zatoka – GROM na wodach Zatoki Perskiej” Previous post [Recenzja] Naval: „Zatoka – GROM na wodach Zatoki Perskiej”
koronawirus śmierć Next post Smutne wiadomości docierają do nas ze szpitala w Raciborzu