III edycja samorządowego turnieju siatkówki

III edycja samorządowego turnieju siatkówki w Subregionie Zachodnim

26 listopada 2022 roku w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim rozegrano III edycję turnieju siatkówki samorządowców Subregionu Zachodniego województwa śląskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Turniej wygrała drużyna reprezentująca samorząd Miasta Racibórz, która po zaciętej walce pokonała w finale drużynę reprezentującą samorządowców z Radlina. Miejsce trzecie zajęła drużyna z Wodzisławia Śląskiego, która pokonała ekipę z powiatu wodzisławskiego. W rozgrywkach uczestniczyły również reprezentacje z Żor, Rydułtów oraz powiatu rybnickiego.

Amatorski turniej siatkówki samorządowców to inicjatywa wymyślona przez Marcina Stempniaka, radnego Czerwionki-Leszczyn. Nawiązując współpracę z poszczególnymi miastami i powiatami, które są gospodarzami kolejnych edycji turnieju, zaprasza do rywalizacji samorządowców z subregionu zachodniego. Formuła zawodów przewiduje udział w rozgrywkach jedynie osób związanych z lokalnym samorządem. Są to m.in. włodarze, radni, pracownicy urzędów, kierownicy/dyrektorzy jednostek organizacyjnych, ale również radni dzielnicowi i pozostałe osoby pracujące w gminach i powiatach.

W siatkarskich zmaganiach wzięły tym razem udział drużyny reprezentujące 7 jednostek terytorialnych z obszaru subregionu zachodniego. Kilkudziesięciu reprezentantów miast i powiatów, w tym wójtowie, burmistrzowie, radni, kierownicy jednostek i naczelnicy wydziałów jak również pracownicy urzędów i jednostek miejskich/powiatowych rywalizowali w duchu fair play o zwycięstwo, ale przede wszystkim dobrze się bawili podczas sportowej integracji.

Puchary ufundowane przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego wraz z pomysłodawcą przedsięwzięcia Marcinem Stempniakiem w imieniu współorganizatorów wręczyła Izabela Kalinowska, zastępca prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego.

Organizatorzy, dziękując wszystkim uczestnikom oraz gratulując zwycięskim drużynom, zaprosili już na kolejną IV edycję turnieju, która wstępnie jest planowana na wiosnę 2023 roku w Żorach.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Jarmark Bożonarodzeniowy z Programem BLASK Previous post Jarmark Bożonarodzeniowy z Programem BLASK
Spotkanie z makramą Next post Spotkanie z makramą