dzień otwarty

Dzień otwarty w Parku Zdrojowym – moc atrakcji w Jastrzębiu-Zdroju

Dni otwarte Krainy Górnej Odry wkrótce zawitają do Jastrzębia-Zdroju. Wśród przygotowanych przez organizatorów atrakcji znalazły się m.in. koncerty, degustacja wina oraz dwie specjalnie trasy spacerowe, które pozwolą uczestnikom poczuć klimat XIX-wiecznego uzdrowiska.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wydarzenie będzie miało miejsce 18 sierpnia, w godzinach 11:00 – 19:00. Na wszystkich zainteresowanych czekać będą warsztaty artystyczne, degustacja jastrzębskiej wody mineralnej i swojskiego wina, czy wystawa kolekcji zgromadzonej w Galerii Dzwonków.

Jedną z atrakcji jest szczególny spacer po parku z przewodnikiem. Wybrać będzie można dwie trasy, dzięki którym spacerowicze lepiej poznają uzdrowiskową tradycję miasta. Przejście każdej z nich trwa około dwie godziny. W Parku Zdrojowym nie zabraknie również koncertów – w odnowionej muszli koncertowej zagra zespół KWARTESENCJA.

Na wszystkie wydarzenia – z pominięciem koncertów – obowiązują wcześniejsze zapisy. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Subregionu Zachodniego.

Organizatorzy przedstawiają szczegółowy program dni otwartych:
  1. Spacery z przewodnikiem:
  • Trasa nr 1: Galeria Historii Miasta (ze zwiedzaniem 3 wystaw: Chata Śląska – aranżacja wnętrza z przełomu XIX i XX w., Moje M – aranżacja mieszkania z lat 70., Świat dźwięku i obrazu – wystawa sprzętu RTV z okresu PRL) – Park Zdrojowy – Masnówka – Kościół NSPJ – Hotel Dąbrówka
  • Trasa nr 2: Dom Zdrojowy – Park Zdrojowy – Inhalatorium – Pijalnia wód – Basen kąpielowy – Galeria Historii Miasta (ze zwiedzaniem 3 wystaw: Chata Śląska – aranżacja wnętrza z przełomu XIX i XX w., Moje M – aranżacja mieszkania z lat 70., Świat dźwięku i obrazu – wystawa sprzętu RTV z okresu PRL)
  • Spacery rozpoczną się w następujących godzinach (każdy spacer trwa 2 godziny):

Trasa 1 – rozpoczęcie spaceru o godzinie: 11:00 ; 15:00 ; 17:00
Trasa 2 – rozpoczęcie spaceru o godzinie 11:00 ; 15:00 ; 17:00

  1. Plenerowe warsztaty ceramiczne
    Warsztaty odbędą się w godzinach: 13:00 oraz 17:00.
    Czas trwania jednego warsztatu to 2 godziny.
    Obowiązują zapisy online. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc.
  1. Warsztaty plenerowe – tajniki papieru czerpanego
    Warsztaty odbędą się w godzinach: 13:00 oraz 17:00.
    Czas trwania jednego warsztatu to 2 godziny.
    Obowiązują zapisy online. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc.
  1. Koncerty kameralne w zabytkowej muszli koncertowej
    Koncerty rozpoczną się o godzinach: 10:45 / 14:45 / 16:45.
    Podczas koncertów zagrają muzycy zespołu KWARTESENCJA.
    W razie złych warunków pogodowych koncerty przeniesione zostaną na taras Domu Zdrojowego. Na koncerty nie obowiązują zapisy!
Dodatkowe ogólnodostępne atrakcje:
  • Stoisko promocyjne Stowarzyszenia Galeria Dzwonków – posiadające kolekcję około 9 000 dzwonków;
  • Stoisko promocyjne Winnica „Laguna” – możliwość degustacji gatunków jastrzębskiego wina, które zachwyciły degustatorów na międzynarodowym konkursie Święta Wina;
  • Stoisko promocyjne Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji S.A. – na informacje na temat zasobów i korzystania z wody w ekologicznym ujęciu;
  • Stoisko promocyjne „Ela” FPH Kiełkowska E. – jastrzębska woda mineralna;
  • Plenerowa prezentacja prac plastycznych Stanisława Jarczoka.

Autor: Patrycja Jędrzejewska

Źródło: subregion.pl

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dni otwarte w Krainie Górnej Odry

Uczniowie z Jastrzębia wrócą do odnowionej szkoły

Podcast Subregionu Zachodniego- Mateusz Marcol

Podcast Subregionu Zachodniego cz.II

kolacja Previous post Kolacja międzysektorowa
wrócą do szkół Next post Dzieci wrócą do szkół we wrześniu

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds