zamknięcie skrzyżowania Storczyków-Energetyków

Długie zamknięcie skrzyżowania Storczyków-Energetyków

Przez ok. miesiąc planowane jest zamknięcie skrzyżowania ulic Storczyków – Energetyków. Oznacza to objazdy i istotne zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej, zwłaszcza w okolice Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Prace budowlane na skrzyżowaniu skutkować będą brakiem możliwości przejazdu autobusów ulicą Energetyków, dlatego na czas zamknięcia drogi (tj. do końca sierpnia) wprowadzone zostają zmiany rozkładów jazdy:

Autobusy komunikacji miejskiej:

  • linia 3 zamiast do dworca autobusowego pojedzie do przystanku Orzepowice Rondo (jako przystanek końcowy), z obsługą przystanków przy ul. Rudzkiej
  • linia 6 zamiast do dworca autobusowego także pojedzie do przystanku Orzepowice Rondo (jako przystanek końcowy), z obsługą przystanków przy ul. Rudzkiej (autobus pojedzie ulicą Rudzką od ul. Jana Kotucza)
  • linia 24 zamiast ulicami Rudzką i Energetyków pojedzie ulicą Góreckiego i Budowlanych, a następnie podjedzie pod szpital wojewódzki (obsługa tymczasowego przystanku bezpośrednio przy szpitalu)
  • linia 33 zamiast ulicami Żołędziową, Energetyków i Rudzką pojedzie do przystanku Orzepowice Rondo ulicą Budowlanych (po nawróceniu na Rondzie Mazamet) i Góreckiego; przystanek Orzepowice Rondo, obsługa stanowisk przy ul. Góreckiego
  • linia 48 zamiast ulicami Żołędziową, Energetyków i Rudzką pojedzie do Rybnickiej Kuźni ulicą Budowlanych (po nawróceniu na Rondzie Mazamet) i Góreckiego; przystanek Orzepowice Rondo, obsługa stanowisk przy ul. Góreckiego
  • linia A zamiast na ulicę Rudzką pojedzie po dojeździe do dworca autobusowego i nawrocie do szpitala wojewódzkiego (obsługa tymczasowego przystanku bezpośrednio przy szpitalu).

Aby zapewnić dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 na okres zamknięcia drogi zaplanowano dodatkowo:

  • kursowanie linii A w niedziele, z rozkładem jazdy, takim jak w soboty
  • dodatkowe, wzmacniające kursy linii 24 na skróconej trasie, tj. pomiędzy Placem Wolności a szpitalem.

Warto pamiętać, że godziny odjazdów mogą ulec drobnym, kilkuminutowym przesunięciom, co jest związane z wydłużeniem czasów przejazdu na wybranych liniach.

Wyznaczone objazdy dla samochodów:

  • objazd szpital wojewódzki: ulica Rudzka przez rondo na skrzyżowaniu ulic Rudzka – Podmiejska – Góreckiego, ulica Góreckiego przez rondo Orzepowickie i rondo Solidarności, ulica Budowlanych przez rondo Mazamet, ulica Żołędziowa, ulica Energetyków,
  • objazd Gliwice, Rudy: ulica Budowlanych przez rondo Mazamet do ronda Solidarności.

Mapa objazdów znajduje się tutaj.

Rozbudowa ul. Storczyków:

W dzielnicy Orzepowice trwa budowa i rozbudowa ul. Storczyków, połączona z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków. Inwestycja połączy rondo Orzepowickie i ulicę Góreckiego z ulicą Energetyków, ułatwiając dojazd do zlokalizowanego nieopodal Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3.
W obrębie skrzyżowania Energetyków-Storczyków powstanie sygnalizacja świetlna oraz zostanie zabudowane doświetlenie przejść dla pieszych. Z kolei nowy, ponad 200-metrowy fragment drogi powinien też usprawnić połączenie dzielnicy Orzepowice ze Śródmieściem, poprzez szybszy dojazd do ulicy Rudzkiej czy Żołędziowej.

Prace prowadzi wybrana w przetargu firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 15,8 mln zł. Termin zakończenia budowy drogi zaplanowano na początek października 2023 roku. Na „Budowę i rozbudowę ul. Storczyków w Rybniku wraz z rozbudową skrzyżowania z ul. Energetyków (łącznik ul. Góreckiego – Energetyków) miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości blisko 6,4 mln zł.

informuje rzecznik Rybnika, Agnieszka Skupień

Informacja: UM Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

 "ALE Fredro!" oraz przygotowania do Festiwalu "Żar Literatury" w Żorach Previous post  „ALE Fredro!” oraz przygotowania do Festiwalu „Żar Literatury” w Żorach
MOK w Czerwionce zaprasza na zajęcia Next post MOK w Czerwionce zaprasza na zajęcia w nowym roku szkolnym