place zabaw i miejsca odpoczynku

Będą place zabaw i miejsca odpoczynku w Czerwionce-Leszczynach. Czy w każdej dzielnicy?

W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych gminie została przyznana dotacja w wysokości 5mln PLN na zadanie: Budowa miejsc wypoczynku i rekreacji w Czerwionce-Leszczynach.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Czerwionka-Leszczyny uzyskała dotację w wysokości 5 mln zł na miejsca wypoczynku i rekreacji w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Dla porównania miasto Katowice otrzyma prawie 77 mln zł, Ruda Śląska 65 mln zł, Siemianowice Śląskie 35 mln zł, Świętochłowice blisko 30 mln zł, czy Piekary Śląskie 23,5 mln zł.

Czerwionka-Leszczyny

Wielu mieszkańców zastanawiało się czy aby na pewno ich dzielnica czy sołectwo nie zostaną pominięte w tym projekcie. Jak informuje nas UGiM w Czerwionce-Leszczynach na terenie każdego sołectwa i dzielnicy zostaną utworzone takie obiekty:

W ramach realizacji zadania na terenie każdej z dzielnic miejskich i na terenie każdego sołectwa utworzone zostaną place rekreacyjne. Będą one wyposażone zarówno w elementy typowych placów zabaw dedykowanych dzieciom w różnym wieku, jak i w elementy do ćwiczeń stacjonarnych wzmacniających różne partie ciała, przeznaczone dla dzieci starszych, młodzieży i dorosłych.

Wielkość i wyposażenie poszczególnych obiektów uzależnione będą od powierzchni dostępnego terenu, jego ukształtowania, istniejącego wyposażenia i dostosowane do ilości jego potencjalnych użytkowników.

Planowana jest zabudowa urządzeń, realizacja tzw. powierzchni bezpiecznych, elementów małej architektury, umieszczone zostaną regulaminy i instrukcje użytkowania urządzeń.

W niektórych lokalizacjach utworzone zostaną przestrzenie parkingowo-postojowe, dojścia, ścieżki, itp., a także elementy architektury przyjaznej osobom z różnymi dysfunkcjami i niepełnosprawnością. W przypadkach braku oświetlenia planowana jest budowa pojedynczych punktów oświetleniowych wykorzystujących energię przyjazną środowisku naturalnemu.

Celem projektu jest zachęcenie przede wszystkim dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to niezwykle istotne, po okresie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i czasie spędzonym w domach spowodowanym izolacją i dystansem społecznym.

informuje nas Katarzyna Mazur z UGiM w Cz-L

Mieszkańcy właśnie na to liczą. W niektórych dzielnicach nie ma takich obiektów wcale, a w tych co są często przebywają amatorzy mocnych trunków siejąc zniszczenie.

Druga edycja Programu Inwestycji Strategicznych naboru wniosków rozpoczęła się 28 grudnia 2021 roku i trwała do 11 marca 2022 roku. W skali kraju w ramach tego naboru przekazane mają zostać fundusze na budowę lub modernizację m.in.: ponad 3,5 tys. km dróg, ponad 5 tys. km chodników, 400 boisk i obiektów sportowych, 600 km ścieżek rowerowych, ponad 90 żłobków i przedszkoli (z oddziałami integracyjnymi), ponad 700 szkół, ponad 100 siłowni plenerowych, ponad 20 budynków i infrastruktury towarzyszącej Ochotniczej Straży Pożarnej. Najwięcej środków samorządy przeznaczą na infrastrukturę drogową – 47,3 proc., wodno-kanalizacyjną – 16,1 proc. i sportową – 8,3 proc.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Jubileusz OSP Gaszowice Previous post Jubileusz OSP Gaszowice
Półkolonie w GCK w Nędzy Next post Lato w Teatrze – Półkolonie w GCK w Nędzy