Akcja Zima w Nędzy

Akcja Zima w Nędzy

Za nami dwa tygodnie pełne wrażeń, aktywności, doświadczeń i nowych umiejętności. Gminne Centrum Kultury w Nędzy zakończyło Akcję Zima 2022. Te dwa tygodnie dzieci spędziły w gronie swoich starych i nowych przyjaciół, było dużo radości, spontaniczności i pozytywnej energii.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ferie rozpoczęły się 14.02. warsztatami bębniarskimi, pt. „Stukam, pukam, rytmu szukam”, na których było bardzo głośno, zabawnie i rytmicznie. Warsztaty poprowadził niezawodny Piotr Myszczyszyn – performer, animator, żongler i aktor. W środę (16.02) uczestnicy wyruszyli do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności do Raciborza. Ten wspólny spędzony czas zamienił się w spontaniczną zabawę, radość działania, odkrywania i poznawania.

Trzepaczka do jajek, stara skarpetka, szczotka do mycia butelek, apaszka na szyję, drapaczka do pleców i trochę wyobraźni – tyle wystarczy, aby stworzyć zabawny i zaskakujący spektakl lalkowy. Nienormalne warsztaty teatralne odbyły się 18.02, a poprowadził je Piotr Myszczyszyn, który zabrał dzieci w cudowny, pełen magii świat teatru.

Drugi tydzień Akcji Zima rozpoczęły się warsztatami krawieckimi (21.02). Na zajęciach dzieci samodzielnie uszyły proste mięciusieńkie poduszeczki, które pięknie zapakowały w formie prezentu dla swoich najbliższych. Warsztaty poprowadził Klub Młodego Technika z Kędzierzyna Koźla.

Wymyślanie własnej historii, zasady kompozycji, plansze, dymki, kadry, środki wyrazu, podstawy projektowania postaci – o tym wszystkim dowiedzieli się uczestnicy warsztatu tworzenia komiksu (23.02). Podczas spotkania każdy uczestnik stworzył swoją własną krótką formę komiksową. A dla chętnych dzieci wspaniała pamiątka – własny portret narysowany przez sprawną rękę prowadzącego warsztaty, Pana Szymona Teluka z Zielonej Góry – rysownika, karykaturzysty, malarza, autora komiksów.

Spektaklem „Przygody Tomka Sawyer’a” w Teatrze Miejskim w Gliwicach, oraz zabawą w parku trampolin House of Air zakończył się piątek (25.02). Opowiedziana bajkowym językiem teatru historia, fantastyczne efekty specjalne, wartkie zwroty akcji i musicalowe wstawki nie pozwalały dzieciom nudzić się ani przez chwilę. Po spektaklu uczestnicy odwiedzili jeszcze park trampolin House of Air w Gliwicach, gdzie czekała ich godzina szaleństwa i dobrej zabawy.

Dziękujemy wszystkim dzieciakom za wspólny spędzony czas, za waszą radość, śmiech i obecność, a rodzicom za zaufanie i życzliwość

mówi Zespół Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury w Nędzy

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zbiórki na rzecz Ukrainy Previous post Zbiórki na rzecz Ukrainy: informacje Czerwionki-Leszczyn i Żor
ankiety dotyczące przebiegu planowanej linii kolejowej Next post Do 15 marca można przesyłać ankiety dotyczące przebiegu planowanej linii kolejowej nr 170