e-recepta

Zostań e-pacjentem

W świecie, w jakim teraz przyszło nam żyć, uczymy się online, pracujemy online. Nawet zakupy można zrobić bez wychodzenia z domu, a o załatwieniu sprawy w urzędzie przez telefon nie wspominając! Jak się okazuje, o zdrowie także możemy zadbać online.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Ponad 2 mln osób korzysta z Internetowego Konta Pacjenta, bezpłatnej aplikacji Ministerstwa Zdrowia. Owe konto pozawala załatwić sprawy, związane z naszym zdrowiem, bez wychodzenia z domu. Jak zachęca, Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia:

Korzystanie ze zdalnych konsultacji medycznych oraz otrzymanie e-recepty SMS-em lub e-mailem bez wychodzenia z domu jest dziś możliwe dzięki konsekwentnym decyzjom i regulacjom wspierającym cyfryzację ochrony zdrowia. Rozwiązania, które eliminują konieczność bezpośrednich kontaktów są realnym wsparciem w trudnej walce z epidemią koronawirusa. Puste poczekalnie w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, w których na co dzień można było spotkać wielu pacjentów z infekcjami, pokazują, że społeczeństwo bardzo świadomie i odpowiedzialnie zareagowało na nasze apele, wybierając konsultacje telefoniczne i e-receptę. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków nadal zalecamy, aby pozostać w domu i np. wykorzystać ten czas, aby aktywować swoje Internetowe Konto Pacjenta

Konto Pacjenta bez wychodzenia z domu

Pacjenci oraz personel medyczny często korzystają z takiego rozwiązania. Na Internetowym Koncie Pacjenta można sprawdzić czy wykupiliśmy wszystkie leki, a także sprawdzić ich dawkowanie. Można uprawnić do swojego konta bliską osobę, która otrzyma kod, umożliwiający nam wykupienie e-recepty. W serwisie dostępne są także wszystkie ulotki przyjmowanych leków.

Proste logowanie

Żeby zalogować się do Konta Pacjenta trzeba posiadać dostęp do internetu. Należy wybrać jedną z bezpłatnych opcji logowania — profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). Można też zalogować się bezpośrednio przez bank PKO BP, jeśli posiadamy konto internetowe iPKO lub Inteligo.

Jeśli nie posiadamy ważnego profilu zaufanego, możemy skorzystać z bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się na swoje konto bankowe, za pośrednictwem banku można założyć profil zaufany. Obecnie 8 banków daje tą możliwość. Proces potwierdzania tożsamości zajmuje kilka minut. Mając profil zaufany będziemy mogli korzystać ze wszystkich serwisów administracji publicznej. Lepiej jednak w obecnym czasie zrezygnować z zakładaniem go w urzędzie.

Żeby otrzymać e-receptę wystarczy zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta w serwisie , a w zakładce Moje konto/Edytuj swoje dane wpisać numer telefonu komórkowego lub adres e-mail.

e-recepta przez telefon

W przypadku, gdy pacjent nie ma możliwości skorzystać z e-recepty przed internet, można to zrobić telefonicznie. Lekarz podaje wtedy pacjentowi 4-cyfrowy kod e-recepty wraz z nazwą leku oraz informacją jak go przyjmować. Żeby wykupić receptę, poza kodem, potrzebny nam będzie także nr PESEL. Usługa ta jest bezpłatna.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

koronawirus Previous post Obowiązek zasłaniania ust i nosa. Limit wiernych obowiązuje także w czasie świąt
koronawirus Next post Trzech nowych zakażonych z Rybnika