tragiczny finał poszukiwań

Tragiczny finał poszukiwań dwóch młodych mężczyzn

Policjanci wyjaśniają przyczyny śmierci dwóch zaginionych wcześniej mężczyzn. To 20 i 21-letni mieszkańcy Gliwic i powiatu tarnogórskiego. Ciała mężczyzn znaleziono nieopodal autostrady A1 w Świętoszowicach.

Pierwsze zaginięcie zgłosiła mama 20-latka z Gliwic. Zaczęły się poszukiwania. Jak informuje policja:

W trakcie czynności dotarli do domu 21-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który przyjaźnił się z zaginionym mężczyzną. Po rozmowie z jego członkami rodziny okazało się, że 21-latek również nie wrócił do domu. Ponadto policjanci ujawnili jego samochód, który był zaparkowany na drodze technicznej nieopodal autostrady A1. Matka 21-latka obawiając się o jego życie i zdrowie w dniu 15 grudnia również zgłosiła zaginięcie syna tarnogórskim policjantom

O pomoc w poszukiwaniach policjanci poprosili strażaków, WOT oraz płetwonurków ze Straży Pożarnej. W okolicy miejsca poszukiwań znajduje się akwen. W akcji brali udział policjanci, strażacy i żołnierze i przewodnik psa tropiącego.

Wykorzystano motocykle, quady oraz drony z kamerami termowizyjnymi. Służby sprawdzały pobliskie pola, pustostany, posesje oraz rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami. Przeszukano około 62 hektarów terenu. Zaginionych mężczyzn jednak nie odnaleziono.

Następnego dnia nastąpił przełom. Jak informuje policja:

Nazajutrz poszukiwania kontynuowali policjanci ze Zbrosławic. Około godziny 9.30 mundurowi znaleźli na polu rolnym ciała dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że był to 20 i 21-latek, zgłoszeni jako osoby zaginione

Policjanci zabezpieczyli to miejsce, a prokurator zarządził sekcję zwłok. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzn pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Jak podała stacja RMF FM, z nieoficjalnych informacji wynika, że znalezieni przy autostradzie mężczyźni mieli rany postrzałowe głowy. Przy ich ciałach miał zostać znaleziony rewolwer na amunicję czarnoprochową. Śląska policja nie potwierdziła jednak jeszcze tych doniesień.

Zdjęcia: OSP Koty, Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

9. Bieg po Moczkę i Makówki Previous post 9. Bieg po Moczkę i Makówki. Był czołg i eskorta policji
Nowy wóz dla OSP Leszczyny Next post Nowy wóz dla OSP Leszczyny