Liderki podczas konferencji poruszyły ważne tematy dla kobiet
Konferencja dla kobiet „Zdrowa i piękna JA” już za nami. Zorganizowały ją trzy liderki z Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów, czyli Programu BLASK2 – Małgorzata Toman, Magdalena Piórkowska i Edyta Woryna. Program BLASK 2 jest z kolei projektem Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy z Czerwionki-Leszczyn.
Niesamowite prelekcje
To było niezwykłe wydarzenie. Ważne tematy poruszały, w tym organizatorki:
- Edyta Woryna – trenerka kobiet od 10 lat. Specjalizuje się w treningu dla kobiet początkujących oraz z nadwagą/otyłością i chorobami współistniejącymi. Poprawia samopoczucie i jakość życia swoich klientek. Kładzie nacisk na bezpieczeństwo podczas treningów. Do każdej z Pań podchodzi indywidualnie i z szacunkiem.
- Małgorzata Toman – linergistka, jest mgr. inż. chemii. Kilka lat temu połączyła odrębną dziedzinę chemii z upiększaniem. Wtedy na Jej drodze pojawił się makijaż permanentny. Pracuje w swoim salonie – Studio Frelka. Rozwiązuje problemy kobiet związane z wyglądem. Kładzie nacisk na osiągnięcie naturalnego efektu makijażu.
- Magdalena Piórkowska – makijażysta, stylistka brwi, szkoleniowiec i autorka e-booka: „Makijaż – to proste!”. Makijaż to jej pasja, którą zajmuje się od dekady. Tysiące makijaży i stylizacji brwi pomogły jej zrozumieć kobiece potrzeby i problemy. Najczęstszym z tych problemów jest właśnie trwałość makijażu.
Pozostałe prelegentki:
- Dominika Kuźnik – dyplomowany dietetyk kliniczny z ogromną pasją i zamiłowaniem do swojej pracy. Podchodzi do swoich pacjentów ze zrozumieniem i empatią. Ceni sobie wzajemnie zaufanie, a wiedzę przekazuje pacjentowi w sposób zrozumiały i prosty. Absolwentka studiów I stopnia na wydziale ochrony zdrowia w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka o specjalizacji klinicznej. Aktualnie nadal poszerza swoją wiedzę, gdyż uczęszcza na studia II stopnia – również w specjalizacji dietetyki klinicznej. Swoje doświadczenie zdobyła poprzez ponad roczną pracę z pacjentami oraz praktyki, które odbywały się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr. 3 w Rybniku oraz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rybniku w poradni diabetologicznej.
- Klaudia Słupik – od 9 lat pracuje jako fizjoterapeuta i zajmuje się problemami związanymi z układem ruchu. 4 lata temu z kilku powodów Jej droga poszerzyła się dodatkowo w kierunku uroginekologii kobiet. Ta dziedzina fizjoterapii otwiera oczy na wiele problemów, które kiedyś były tematami tabu, a dziś mówi się o nich otwarcie. Wykład był poświęcony tematom związanym z profilaktyką mięśni dna miednicy, uczestniczki dowiedziały się między innymi jak zmodyfikować nawyki dnia codziennego aby zadbać o swoje zdrowie intymne.
- Barbara Płaczek – mgr i specjalista seksuologii, trener i edukator seksualny osób z niepełnosprawnością intelektualną, certyfikowany edukator seksualny dzieci i młodzieży, pedagog zdrowia, terapeuta. Przez 13 lat związana z PSONI koło w Rybniku, przez 7 lat prowadziła Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2 „Latarnia”. Ukończyła krakowską szkołę trenerów edukatorów seksualnych osób niepełnosprawnych intelektualnie i studia podyplomowe na kierunku seksuologia kliniczna w Warszawie pod kierunkiem prof. Lwa-Starowicza. Prowadzi gabinet specjalisty seksuologii w Rybniku- chcąc wyjść naprzeciw problemowi erotyzacji, pornografii, masturbacji. Współpracuje m.in. z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, Fundacją Pomoc Autyzm, Fundacją AVALON, Fundacją La Strada. Zajmuje się percepcją seksualności dorosłych osób z niepełnosprawnościami przez rodziców i opiekunów. W obszarze badań naukowych zajmuje się sferą seksualną rodziców i opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami. W obszarze szkoleniowym zajmuje się szkoleniami z zakresu seksualności, granic intymnych, zachowań agresywnych, autoagresywnych, norm akceptowalnych społecznie, mechanizmów motywacyjnych w pracy terapeutycznej, szeroko pojmowanego sekstingu, uzależnień, kompulsji oraz komunikacji w zespole terapeutycznym czy wypalenia zawodowego w pracy. Podczas prelekcji poruszyła 2 tematy; „Profilaktyka raka u kobiet” oraz „Zrozumieć kobiecość, zrozumieć siebie – czasem święta, czasem ladacznica”.
Każda prelegentka opisała szeroko swój temat.
Było edukacyjnie, miło, twórczo, smacznie i pikantnie.
Gości przywitał Marcin Stempniak – prezes Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy.
Cała konferencja była transmitowana online i możecie ją zobaczyć tutaj, dzięki Arturowi Gliwickiemu, który zajmuje się profesjonalnie obsługą wideo eventów oraz live streaming wydarzeń, postprodukcją.
Profesjonalny fotograf Kaesografia Karolina Leks zadbała o to, by każda z kobiet mogła poczuć się pięknie podczas profesjonalnego zdjęcia na ściance. Dla uczestniczek czekały także upominki i wspaniały poczęstunek.
Mamy mogły w pełni skorzystać z wydarzenia
Liderki pomyślały absolutnie o wszystkim! Mamy mogły zabrać dzieci na wydarzenie, gdzie zajęli się nimi wykwalifikowani animatorzy – DJ Deejv / Animatorka Sabina. Dzieci miały swoją wspaniałą imprezę z licznymi atrakcjami – zabawa matą animacyją „Pory roku”, mini disco, konkursy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, żywa maskotka, zabawy, modelowanie balonów, robienie bransoletek czy nauka czesania włosów.
Ważne tematy
Konferencja pokazała, że te tematy są ważne. Wydarzeń tego typu jest bardzo mało i liczne przybycie gości pokazało, jakie są potrzebne. Najwyższy czas przełamać pewne tematy tabu. Doskonale pokazało to stoisko seksuologa – Barbary Płaczek. Z początku stało puste, a po wspaniałej prelekcji było oblężone do samego końca.
Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów
Przypomnijmy, Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów to kompleksowy program przywództwa lokalnego, doskonalenia umiejętności społecznych i wzmocnienia kompetencji liderskich, związanych przede wszystkim z obszarem zarządzania zespołem, grupą osób lub organizacją. Był dedykowany liderom grup nieformalnych, organizacji pozarządowych oraz aktywistom i aktywnym społecznikom z terenu powiatu rybnickiego.
Liderzy zdobyli odpowiednie kompetencje i umiejętności, tak bardzo potrzebne do zarządzania zespołami, organizacjami i grupami nieformalnymi.
Głównym celem projektu było wsparcie w rozwoju organizacji trzeciego sektora oraz grup nieformalnych i zapobieganie wypaleniu zawodowemu poprzez rozwój, doskonalenie kompetencji społecznych i podnoszenie wiedzy ich liderów. Organizatorem i pomysłodawcą programu jest Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy.
*Projekt realizowany z dotacji Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
W ramach programu odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie: Święto Rodziny – „Rodzina w BLASKu”.
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?