Izba Pamięci

Izba Pamięci w Ciechowicach

Realizatorki inicjatywy „Starocie to nie śmieci”, biorącej udział w projekcie Gminnego Centrum Kultury w Nędzy pt. „Przystanek kulturalny Nędza”, zaaranżowały tu wystawę prac uczestników warsztatów, które odbyły się w ramach inicjatywy, a także wystawę fotograficzną, na której upamiętnione są wszystkie projektowe spotkania.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wkrótce, w Izbie Pamięci zostaną umieszczone również historyczne eksponaty – stare, zapomniane przedmioty codziennego użytku, znalezione w gospodarstwach domowych na terenie trójwsi (Ciechowice, Łęg, Zawada Książęca).

Jest to ostatnie z zaplanowanych w ramach całego przedsięwzięcia działań. Podsumowując – na terenie wspomnianych trzech sołectw, odbyły się już: warsztaty pszczelarskie pt.

  • „Co możemy zrobić z wosku”,
  • Warsztaty zielarskie i plecenia wianków, pt. „Co możemy zrobić z ziół”,
  • Warsztaty wikliny papierowej,
  • „Coś z niczego”, czyli warsztaty ozdabiania starych przedmiotów techniką decoupage’u.

Realizatorkom inicjatywy: Pani Edycie Pali, Marcelinie Koszeli, Reginie Pieruszce, Monice Kionce, Mireli Pieli, Katarzynie Syrnik i Monice Jacheć GCK w Nedzy składa gorące podziękowania za niezwykłe zaangażowanie i piękną współpracę.
Oficjalne otwarcie Izby Pamięci odbędzie się, gdy tylko warunki epidemiczne na to pozwolą.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Portret za osocze Previous post Portret za osocze
sadzy Next post Pożar sadzy. Czy państwo powinno ponosić koszty zaniedbań właścicieli?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds