Dialog

Dekada Działania Ruchu “Dialog” w Łomiankach

W ramach programu, w którym uczestniczymy „Lokalne Media Non-profit będziemy zamieszczać artykuły naszych partnerów. Dziś możecie przeczytać o ruchu „Dialog”. Autorem poniższego tekstu jest Witold Gawda- Dialog Łomianki.

Dziesięć lat temu narodził się ruch “Dialog” w Łomiankach, tuż za warszawską granicą. Czym jest “Dialog”? To historia walki przeciwko arogancji władzy i działań z lokalną społecznością, która nie zawsze była doceniana. I historia tego, jak w tych działaniach wykorzystywać własne media.

Nie spodziewałem się, że już tak długo działamy w podwarszawskich Łomiankach….

Powstaliśmy jako ruch protestu przeciwko arogancji władzy, która nie przebierała w środkach, by zwalczać wszelkie przejawy oddolnej, alternatywnej aktywności. Przykładem niech będzie okładka wydawanej przez to środowisko gazetki, gdzie opozycyjnych polityków przedstawiono jako małpoludy niezłe, prawda?

Wspieraliśmy ludzi protestujących przeciwko nieracjonalnej, niszczącej lokalnej społeczności zabudowie. Walczyliśmy o respektowanie ochrony rezerwatów przyrody, o istnieniu, których władza starała się zapomnieć. Zmobilizowaliśmy lokalną społeczność do współdziałania między sobą. Organizują spotkania, spotkania z zaproszonymi gośćmi. W naszych działaniach, że zawsze były media. Początkowo najważniejszym z nich była drukowana gazetka roznoszona przez naszych ludzi do wszystkich domów w całej gminie!
Zobaczcie naszą historię.

Działamy dzięki dotacji otrzymanej z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Trzcianecka Ulica Previous post Nie Tylko Dziennikarze: Działalność Strażnicza „Trzcianeckiej Ulicy”
Informacja o działalności Straży Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Next post Informacja o działalności Straży Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach