Bieg po Moczkę i Makówki

Zbliża się Bieg po Moczkę i Makówki

Już 18 grudnia wystartuje 9. Bieg po Moczkę i Makówki. To edycja przeniesiona z poprzedniego roku. Wtedy przez obostrzenia bieg nie mógł się odbyć. Bieg organizuje Stowarzyszenie Luxtorpeda z Czerwionki-Leszczyn.

Bieg z tradycją

Pierwsza edycja Biegu po Moczkę i Makówki odbyła się w 2012 r. Od tego czasu bieg wpisał się na stałe do kalendarza imprez biegowych i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych biegów w sezonie. Organizatorem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Luxtorpeda z Czerwionki-Leszczyn. Bieg współorganizuje Szkoła Podstawowa w Stanowicach. Impreza z roku na rok zrobiła się bardzo sławna i jest już dośc popularna, nie tylko w środowisku biegaczy. Ludzi tutaj przyciąga nie tylko sport, ale i fantastyczne stroje, w które przebierają się uczestnicy i widownia.

Bieg tradycyjnie odbywa się w ostatnią sobotę przed Wigilią w Stanowicach, gdzie w Szkole Podstawowej mieści się baza zawodów, a tuż obok znajduje się start i meta. W tym roku jest to 18 grudnia.

Trasa mierzy 10 km (cztery pętle po 2,5 km) z możliwością wcześniejszego ukończenia po dowolnej liczbie pętli. Na każdego uczestnika po przekroczeniu linii mety czeka oryginalny, ręcznie robiony medal z piernika oraz to, co najważniejsze, czyli porcja moczki i makówek.

Nagrody

Nagrody są przewidziane nie tylko dla najszybszych, ale również dla biegaczy w najciekawszym przebraniu, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i grupowej. Konkurs przebierańców jest stałym punktem imprezy. W tym roku za wyłonienie i nagrodzenie podium odpowiada główny partner biegu – firma Hostersi.

W tym roku w pakiecie startowym, oprócz upominku od firmy Hostersi (główny sponsor biegu) , czeka na Was bawełniany workoplecak!

Zapisy na bieg zostały zamknięte wczoraj – 10 grudnia. Prowadzone były wyłącznie online. Na miejscu nie będzie możliwości zapisu ani opłacenia pakietu. Opłata startowa wynosi 60zł.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

Weź udział w najbardziej kolorowym biegu na Śląsku!

Zdjęcia: Stowarzyszenie Luxtorpeda

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Jarmark Świąteczny w Żorach Previous post Pełny atrakcji Jarmark Świąteczny na żorskim Rynku!
smogowy ranking Next post Gdzie trują najmocniej? – smogowy ranking roku 2020