remont dział rehabilitacji

Wyremontowano dział rehabilitacji OLR

Dział rehabilitacji rybnickiego Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego zmienił się nie do poznania dzięki remontowi, w który zaangażowali się pracownicy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W związku z przymusowymi zmianami organizacyjnymi w czasie pandemii Ośrodek Leczniczo Rehabilitacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo im. Jana Pawła II w Rybniku nie przyjmował pacjentów, jednak pracownicy nie odpoczywali. Część z nich wspomagała rybnickie instytucje – Miejski Dom Pomocy Społecznej oraz Dom Dziecka.

Pracownicy nie próżnowali. Zrobili remont!

Pracownicy działu rehabilitacji leczniczej zaangażowali się zaś w remont, aby mali pacjenci po wznowieniu rehabilitacji mogli zostać przyjęci w bardziej komfortowych i przyjaznych warunkach. Prace rozpoczęły się, kiedy zapadła decyzja o czasowym wstrzymaniu rehabilitacji. Kierownik Działu Rehabilitacji Leczniczej postanowił, aby wykorzystać ten trudny okres na metamorfozę działu poprzez przemalowanie ścian.

Pomimo tego, iż na rynku panuje niepewna sytuacja, okoliczni przedsiębiorcy okazali dużo serca, przekazując farby oraz materiały niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych. Dział Rehabilitacji Leczniczej diametralnie się zmienił, na ścianach pojawiły się nowe barwy, ale także postacie z bajek, które będą przyciągać wzrok małego pacjenta – informuje Łukasz Galdja, kierownik Działu Rehabilitacji Leczniczej Ośrodka – Jesteśmy ogromnie wdzięczni prywatnym sponsorom, którzy wsparli nas finansowo w tym przedsięwzięciu. Zachęcam do tego by nas odwiedzić i na własne oczy przekonać się o estetyce tego miejsca, ale przede wszystkim o szerokiej ofercie dotyczącej rehabilitacji dzieci, nie tylko tych z głębokim upośledzeniami. Mamy ofertę również dla tych dzieci, które są zdrowe a rehabilitacyjnego wsparcia potrzebują na jednym z etapów swojego rozwoju – zaprasza kierownik Galdja

Świnka Peppa, Georg, kotki, motylki, balony – takie malunki pojawiły się w czterech gabinetach. Korytarz został wzbogacony o antyramy z pracami dzieci z pobytu dziennego.

Zaangażowanie pracowników działu rehabilitacji było ogromne, a jednocześnie sprawiało dużo radości. Trudny czas związany z pandemią pokazuje, jak wiele dobra w nas drzemie i że mimo wszystko potrafimy działać wspólnie – dodaje Grażyna Paś, dyrektor Ośrodka

Remont podjazdu

Warto dodać, że na terenie ośrodka zakończył się (trwają jeszcze prace porządkowe) remont podjazdu wejścia głównego do budynku. W ramach prowadzonej przez Miasto inwestycji wartej ponad 73 tysiące zł uszkodzone i zagrażające bezpieczeństwu kafelki zastąpiono posadzką lastrykową zatartą na ostro (antypoślizgową). Wyremontowane zostały też: podest wejścia głównego, schody oraz nawierzchnie chodników na terenie placówki.

Rehabilitacja częściowo wnowiona

Od 11 maja rehabilitacja w Ośrodku Leczniczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo im. Jana Pawła II została częściowo wznowiona. Rozpoczęły się indywidualne zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne w ramach wczesnej interwencji (neurolog, psycholog, logopeda, fizjoterapeuta) oraz zabiegi rehabilitacyjne w pracowni fizjoterapii. Nadal zawieszona jest rehabilitacja i terapia w ramach pobytu dziennego, na indywidualną terapię umawiane są jednak najbardziej potrzebujące dzieci. Rejestracja wyłącznie telefoniczna pod numerami: 32 422 66 58 lub 32 422 30 55 w godzinach od 8.00 do 15.00. Szczegółowe informacje na stronie Ośrodka.

Zobacz także: Rowerowy Wiśniowiec

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

wybuch pieca na Wodzisławskiej Previous post Matka wyrzuciła dziecko przez okno!
Gminny Program Niskoemisyjny Next post Kolejny krok do poprawy jakości powietrza