Koronawirus

Imprezy masowe odwołane!

Zakaz dotyczy wszystkich imprez sportowych i artystycznych, na które przychodzi ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób. Decyzja zapadła po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego.

Jak informuje Mateusz Morawiecki:

Koronawirus i epidemia to realne i globalne zagrożenie. WHO proponuje podjęcie radykalnych działań, ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. W poczuciu odpowiedzialności podejmujemy prewencyjne działania. W Hiszpanii w ciągu jednej doby odnotowano 400 nowych przypadków, podobnie w Niemczech i Francji. Całe Włochy to czerwona strefa, ogłoszono zakaz przemieszczania się. To nasi bezpośredni sąsiedzi. Dlatego po dyskusjach podejmujemy decyzję, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa i ograniczenie skutków

Impreza masowa – zgodnie z ustawą taka, która jest organizowana dla co najmniej 1000 osób (lub dla co najmiej 500 osób, jeśli odbywa się w hali; w przypadku imprezy sportowej próg to 300 osób.

Natomiast minister nauki, Jarosław Gowin już wcześniej zalecił rektorom zawieszenie współpracy międzynarodowej, w tym wymianę studentów, organizację konferenecji naukowych i odwołanie imprez kulturalnych. Nie wykluczył, że konieczna będzie rekomendacja, dotycząca przeprowadzania zajęć w formie e-learningu.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Previous post Czerwionka – Leszczyny tonie w śmieciach
Kwarantanna w Gaszowicach Next post Kwarantanna w Gaszowicach. Nie dajcie się psychozie strachu

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds